اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شرکت ژاپنی سافت بانک اعلام کرده که با خرید هولدینگ ARM با قیمت ۲۳.۴ میلیارد پوند (معادل ۳۲ میلیارد دلار) موافقت نموده است. که در صورت وقوع چنین اتفاقی، شاهد بزرگترین داد و ستد یک شرکت تکنولوژیک اروپایی خواهیم بود.

 

شرکت SoftBank ژاپن با پرداخت بیش از ۳۲ میلیارد دلار، شرکت ARM را خریداری می کند

 

سافت بانک ساعتی قبل پیشنهاد خود مبنی بر پرداخت ۱۷ پوند به ازای هر سهم از سهام شرکت انگلیسی ARM را منتشر کرد. این در حالیست که چند هفته پیش، مردم انگلیس رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند و به همین دلیل، ارزش پوند تا حدی با کاهش همراه بوده است. کاهش ارزش پوند در  سطح بین المللی باعث شده تا ARM، تبدیل به گزینه ای بسیار مناسب و با ارزش برای سرمایه گذاری شرکت های خارجی شود.

 

شرکت ARM در اصل کار طراحی پردازنده و هسته های آن را انجام می دهد. بر همین اساس، درآمد ARM نسبت به سایر طراح های چیپ ست نظیر اینتل بسیار پایین تر است. با این حال، شرکت های بزرگی همچون Apple و Samsung با ARM قرارداد دارند و بابت پتنت انحصاری ثبت شده توسط ARM به آن حق امتیاز پرداخت می کنند. از سوی دیگر، در سال گذشته بیش از ۱۵ میلیارد چیپ با طراحی های ARM در محصولات مختلف به کار گرفته شد که رشدی ۳ میلیاردی را به همراه داشت. بیشتر این چیپ ها، در تلفن های همراه و سایر گچت های موبایل جای گرفته اند.

 

در این میان وال استریت ژورنال بنابر اعلام یکی از منابع آگاه خود می نویسد که اعضای هیئت مدیره هر دو کمپانی، با رقم اعلام شده موافق هستند. شرکت SoftBank کار خود را بیش از سه دهه پیش به عنوان یک توزیع کننده نرم افزار آغاز کرد و از آن زمان تا کنون، تغییرات بزرگ و بنیادینی را پشت سر نهاده است.

 

اما در دهه نخست از هزاره سوم ، آقای «ماسایوشی سان»، مدیر عامل سافت بانک، دست به خرید چند شرکت مختلف زد که در نهایت این کمپانی را تبدیل به یکی از بازیگران بزرگ عرصه ارتباطات در ژاپن نمود. اکنون سودآورترین بخش سافت بانک، مدیریت اپراتور تلفن همراه Vodafone در ژاپن است. سافت بانک در تاریخ ۶ جولای ۲۰۱۳ نیز شرکت Sprint را خریداری کرده بود.

 

شرکت Sprint یکی از بزرگترین ارائه کنندگان خدمات بی سیم در آمریکاست و همچنین چهارمین شرکت بزرگ ارائه کننده اینترنت بی سیم نیز می باشد. شرکت سافت بانک در تاریخ مذکور با پرداخت بیش از ۲۲ میلیارد دلار Sprint را خریداری کرده.

 
درخواست دمو   درخواست دمو