اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

فیسبوک به تازگی از اپلیکیشن جدیدی رونمایی کرده تا نوجوانان را قانع کند که محصولاتش از اسنپ چت مدرن تر و شیک تر هستند. اپلیکیشن جدید که فعلا برای سیستم عامل iOS عرضه شده، Lifestage نام دارد که مثل یک دفتر خاطرات ویدئویی عمل می کند. اپلیکیشن Lifestage با تمرکز بر روی نوجوانان آغاز بکار کرده.

 

فیسبوک از اپلیکیشن جدید خود بنام Lifestage به عنوان رقیب Snapchat رونمایی کرد

 

در Lifestage برای آنکه خودتان را به دیگران معرفی کنید، نیازی نیست که یک بیوگرافی متنی بنویسید، بلکه باید به سوالاتی که اپلیکیشن از شما می پرسد در قالب ویدئوهایی کوتاه پاسخ دهید. این ویدئوها برای بازدیدکنندگان حساب کاربری شما قابل مشاهده خواهند بود، و هر بروزرسانی که در آن ها انجام شود در فید کاربری دیگران به نمایش در می آید. در واقع با این روش شما یک بیوگرافی بصورت فیلم منتشر می کنید.

 

نکته جالب توجه در مورد Lifestage این است که تنها افراد 21 ساله و کوچکتر می توانند از آن استفاده کنند. در واقع اپلیکیشن لایف استیج توسط یک نوجوان با استعداد 19 ساله به نام مایکل سِیمن طراحی شده که با طراحی Lifestage می خواسته که دوران آغازین فیسبوک را تکرار کند، یعنی زمانی که این شبکه اجتماعی فقط محدود به استفاده برای دانشجویان بود.

 

بنابراین اگر سن شما 22 سال یا بیشتر باشد، فقط می توانید حساب کاربری تان را ببینید و قادر به ارتباط با دیگر کاربران اپلیکیشن نخواهید بود. سیمن امیدوار است که از طریق پیوند با دبیرستان های محلی شاهد رشد اپلیکیشن Lifestage باشد. در این اپلیکیشن امکان انتخاب محل تحصیل خود را دارید، اما تنها در صورتی می توانید دیگر اعضای آن را ببینید که حداقل 20 نفر از همان محل شروع به استفاده از آن کرده باشند.

 

هنوز مشخص نیست که تیم Lifestage چگونه می خواهد جلوی نفوذ افراد بزرگسال را به این شبکه اجتماعی بگیرد. البته به نظر می رسد که اپلیکیشن از امکاناتی مثل مسدود کردن حساب های کاربری و گزارش تخلف بهره می برد، اما باید منتظر بمانیم و ببینیم که سازندگان اپلیکیشن چگونه از پس اذیت و آزارهای احتمالی و خشونت های اینترنتی در آن بر می آیند.

 

نکته مسلم در مورد تصمیم فیسبوک برای راه اندازی اپلیکیشنی همچون Lifestage، اینجاست که رشد روز افزون اپلیکیشن Snapchat را تهدید بزرگی برای خود می بیند. اوایل همین ماه، اینستاگرام به عنوان یکی از دارایی هایی کمپانی فیسبوک قابلیتی تحت عنوان Stories را از اسنپ چت کپی برداری کرد. پیش از آن هم فیسبوک برای جذب مخاطبین اسنپ چت اپلیکیشن هایی همچون Slingshot، Riff و Poke را منتشر کرده بود.

 

اما ظاهراً هیچ کدام از این تلاش ها نتیجه خوبی در پی نداشتند و در نهایت فیسبوک اواخر سال گذشته به کار اپلیکیشن Poke به طور کامل خاتمه داد. با وجود این شکست های پیاپی، فیسبوک اما دست از تلاش برنداشته و آماده است تا یک اپلیکیشن مستقل دیگر را برای ارسال به میدان رقابت با اسنپ چت امتحان کند.

 
درخواست دمو   درخواست دمو