اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

فیسبوک نرم افزار مستقلی معرفی کرده بنام Rooms که به کاربران اجازه می دهد بدون اینکه هویت واقعیت خود را فاش نمایند، در خصوص هر موضوعی که دلشان می خواهد با هر نامی که دوست دارند اتاق چت ایجاد کرده و افراد را برای گفتگوی آزاد به آن دعوت کنند. در واقع این اتاق ها همگی مجازی بوده و هویت اصلی کاربران تا زمانی که خودشان نخواهند، فاش نخواهد شد.


فیسبوک از سرویس چت جدید خود با نام Rooms پرده برداری کرد
یکی از دغدغه های فراوان کاربران در شبکه های اجتماعی و محیط های مشابه، استفاده از هویت واقعی برای ورود به اینگونه شبکه ها و نمایش آن به عموم است. در حالیکه بر اساس تحقیقات صورت گرفته در مرکز تحقیقات فیسبوک، بسیاری از کاربران تمایل دارند بر اساس پتانسیل موجود در اینترنت، هویتی مستقل و دلخواه داشته باشند و آنگونه که تمایل دارند خود را به مخاطب نشان دهند.

ویژگی این اتاق های گفتگو، مجازی بودن آن است و امکان تبادل متن، صدا ، تصویر و فیلم در آنها دیده شده است. نحوه دعوت به این اتاق ها نیز به دو صورت ارسال لینک مستقیم و ارسال لینک بصورت QR Code می باشد که کاربران می توانند پس از دریافت کد مربوطه، به راحتی وارد محیط مورد نظر شده و در آن به گفتگو بپردازند. لازم به ذکر است این تکنولوژی و ابزار حاصل پیشرفت گوشی های هوشمند و نفوذ اینترنت در بین بیشتر دارندگان گوشی و تبلت می باشد.

درخواست دمو   درخواست دمو