اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

ظاهراً ویندوز 9 زودتر از زمانی که انتظار می رفت به بهره برداری خواهد رسید. بر اساس اخبار منتشر شده ، طی یک برنامه معرفی رسمی ویندوز 9 فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. نسخه جدید ویندوز با نام تجاری Threshold در تاریخ مذکور بصورت آزمایشی در اختیار توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان قرار خواهد گرفت و قطعاً مطابق آنچه در گذشته مرسوم بوده ، بصورت غیر رسمی نمونه های آن به شکل های مختلف به دست عموم مردم هم خواهد رسید تا به نوعی مایکروسافت از همه علاقه مندان به ویندوز نظرسنجی انجام دهد.

 

بازگشت Start Menu محبوب ، یکی از چندین ویژگی اضافه شده به ویندوز 9 است و ظاهراً مایکروسافت سعی کرده بهترین تجربه های کلیه سیستم عامل های قبلی خود را در این نسخه بگنجاند و با تغییراتی در خصوص UI ویندوز بر اساس Windows 8 بهترین تجربه کاربری را به کاربران خود منتقل کند. همچنین مایکروسافت بصورت مداوم در حال کار روی نسخه ای از سیستم عامل جدید خود است که در آن دستیار هوشمند معروف مایکروسافت یعنی Cortana نیز وجود داشته باشد که البته وجود Cortana هنوز قطعی نشده اما امید هایی برای ارائه نسخه های مختلف و نمایشی از آن وجود دارد.

 

البته همانطور که از عملکرد های قبلی مایکروسافت انتظار می روند می بایست منتظر ویژگی های خاصی نیز باشیم که در هیچ اخبار یا سمیناری اعلام و معرفی نمی شوند و معمولاً مایکروسافت بعد از ارائه رسمی محصول ، نسبت به معرفی آنها اقدام می نماید. برخی گمانه زنی ها نیز مطرح است که ممکن است همانند Windows RT که صرفاً برای تبلت های مایکروسافت شخصی سازی و بهینه سازی شد ، نسخه هایی از ویندوز 9 نیز محدود به برخی گوشی ها و ابزار خاص مایکروسافت گردد به خصوص بخش هایی نظیر بخش توسعه سرگرمی های خانگی که روی Xbox و تکنولوژی های مربوط به آن کار می کند نیز وعده هایی در خصوص تغییرات مثبت در رابط کاربری Xbox ONE را داده اند و با توجه به کاهش شدید سهم بازار سرگرمی های خانگی مایکروسافت در مقابل سونی ، قطعاً مایکروسافت برنامه های ویژه ای هم برای این موضوع در نظر گرفته است.

درخواست دمو   درخواست دمو