اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

یکی از مهم ترین بخش هایی که همواره دغدغه سازندگان وسایل گیمینگ و همینطور سازندگان بازی های رایانه ای بوده، حس و لمس کردن اجسام و تجهیزات درون دنیای مجازی بوده است. این رویکرد تاکنون با اضافه کردن ویبراتور به کنترلرهای دستی و بعضاً صندلی های متحرک برای بازی های اتومبیل رانی پاسخ داده شده، اما حالا به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور با مرحله جدیدی از آن روبرو خواهیم شد.
 

واقعیت مجازی در آستانه تحولی نوین با دستاورد جدید مایکروسافت در تولید حس لامسه
واحد تحقیقات کمپانی مایکروسافت کنترلر مکانیکی و قابل حمل جدیدی را طراحی کرده که استفاده کننده بوسیله آن می تواند توسط انگشت خود، با اشیا و اجسام سه بعدی محیط واقعیت مجازی ارتباط برقرار کرده و آنها را لمس نموده و یا جابجا کند. نتایج تحقیقات مورد بحث در بیست و نهمین نشست سالیانه نرم افزارها و تکنولوژی های کاربردی منتشر شده و مایکروسافت از طرح اولیه دو کنترلر با نام های Normal Touch و Texture Touch پرده برداری کرده است.

نرمال تاچ، اشیا و اجسام حاضر در فضای واقعیت مجازی را در زمان بسیار کوتاهی رندر کرده و به کمک پلتفرم فشاری و قابل چرخشی به انگشت انسان منتقل می‌نماید. تکستچر تاچ، اما سطوح مختلف را به لطف بهره وری از 16 پین فعال فلزی در قالب ماتریس 4 در 4 رندر می کند. علاوه بر این، در حالیکه انگشت کاربر روی پلتفرم های تعبیه شده کنترلر قرار داشته باشد، با حرکت دادن دست می توان اجسام سه بعدی متعدد و بزرگتری را لمس کرد.

واحد تحقیقات مایکروسافت معتقد است پیشبرد این پروژه می تواند دقت و جذابیت دنیای واقعیت مجازی را دو چندان کرده و بدون شک آینده کنترلرهای گیمینگ را شکل خواهد داد. این فناوری علاوه بر دنیای بازی های رایانه ای، می توانید در پزشکی و صنایع آموزشی و دفاعی نیز کاربرد فراوان داشته و تولید سیمولاتورهای آموزشی مختلفی که نیاز به حسگر لمسی دارند را محقق سازند.

درخواست دمو   درخواست دمو