اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

مدتهاست که شرکت مایکروسافت در خصوص ویژگی های سیستم عامل جدید خود با نام ویندوز 10 در حال تبلیغ و اطلاع رسانی است و سرانجام با ارائه این سیستم عامل در تاریخ 20 جولای 2015 (7 مرداد 1394) به وعده خود عمل کرد. یکی از جذابترین ویژگی های این سیستم عامل، دستیار هوشمند مایکروسافت با نام کورتانا است که قطعاً استفاده از آن بسیار جالب توجه و جذاب خواهد بود.
 

ویندوز 10 جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت بصورت رسمی در موعد مقرر ارائه شد
مایکروسافت با ارائه ویندوز 10 پرترافیک ترین روزهای اینترنت را رقم زد، بطوریکه بر اساس اعلام یکی از بزرگترین سرویس دهندگان اینترنت اروپا، دانلودهای مربوط به ویندوز 10 تا 30 ترابایت بر ثانیه از پهنای باند این سرویس دهنده را به خود اختصاص داده بوده و در آمریکا نیز طی روزهای اولیه ارائه، نزدیک به 10 درصد از پهنای باند سرویس دهندگان اینترنت، مختص به ویندوز 10 مایکروسافت بوده.

از آمارهای جالب دیگر می توان به رشد سه برابری درخواست برای ویندوز 10 نسبت به ویندوز 8 اشاره کرد که این موضوع برای مایکروسافت نوید بخش تحقق رویای خود برای ارائه یک میلیارد نسخه از سیستم عامل جدیدش می باشد. البته لازم به ذکر است که مایکروسافت بر خلاف روش ویندوز 8، این نسخه از ویندوز 10 را بصورت رایگان ارائه کرده و افزایش درخواست نزدیک به 10 برابری برای دانلود یا ارتقاء به ویندوز 10 بی تاثیر از این موضوع هم نبوده.

در واقع به نظر می رسد سیاست مایکروسافت بجای کسب درآمد صرف از ویندوز، نشر گسترده آن و به دست آوردن کاربران بیشتر و توسعه ضریب نفوذ خود در بین کاربران است تا در آینده از این راه درآمد بیشتری کسب نماید.

در حال حاضر نسخه اینترپرایز ویندوز 10 بصورت فایل iso با لایسنس سه ماهه قابل دانلود است تا کاربران بتوانند یک نصب یا ارتقاء دلخواه بدون نیاز به اینترنت نیز انجام دهند. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت مایکروسافت مراجعه و در قسمت محصولات روی سیستم عامل ویندوز کلیک کرده و ویژگی ها ویندوز را همراه با جزئیات ملاحظه نمایند.

یکی از این جزئیات جالب توجه اشاره مایکروسافت به برخورداری ویندوز 10 از کلیه ویژگی های خوب ویندوزهای 7 و 8 است که نشان دهنده موفقیت نسبی این سیستم عامل ها نیز می باشد. در واقع ثبات و پایداری ویندوز 7 و هسته نرم افزاری قابل اعتماد آن در کنار امکانات و نوآوری های ارائه شده ویندوز 8 در صورتیکه با حفط همان کیفیت و ویژگی های خود کنار هم جمع شده باشند، نتیجه جالب توجهی می بایست رقم خورده باشد.

دانلود ویندوز 10 اینترپرایز با لینک مستقیم از مایکروسافت (نسخه 64 بیت)

Download Microsoft Windows 10 Enterprise x64 with Direct Link


دانلود از سایت های ایرانی :

ویندوز 10 Home نسخه 32 بیتی
ویندوز 10 Home نسخه 64 بیتی

ویندوز 10 Professional نسخه 32 بیتی
ویندوز 10 Professional نسخه 64 بیتی

ویندوز 10 Enterprise نسخه 32 بیتی
ویندوز 10 Enterprise نسخه 64 بیتی


ویندوز 10 جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت بصورت رسمی در موعد مقرر ارائه شد

درخواست دمو   درخواست دمو