اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

Vinton Gray Cerf که از او با عنوان پدر اینترنت یاد می‎شود، برای حضور در اجلاس بین المللی Persian ICT Week به ایران می‎آید. اجلاسی دو روزه با نام فناوری پارسی زبانان در نخستین هفته Persian ICT Week و با موضوع “اینترنت، پیشران توسعه اقتصادی” برگزار خواهد شد. این اجلاس که 8 و 9 شهریور ماه امسال در محل سالن اجلاس سران تهران و با حضور نمایندگان و وزرای کشورهای منطقه و مقامات دولتی، خصوصی کشورمان برگزار می‎شود، گامی در جهت گسترش حضور و تاثیرگذاری خط و زبان فارسی در اینترنت است. همچنین جلسات تخصصی در رابطه با موضوعات مرتبط با اینترنت با حضور کارشناسان و صاحبنظرانی از ایران و جهان از تمامی حوزه های ذی نفع برپا خواهد شد.


مدیریت و اجرای این اجلاس به عهده سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور با همکاری اتحادیه فناوری اطلاعات و ارتباطات عرب می باشد. علاوه بر Vinton Cerf، فادی شهاده (Fadi Chehade) مدیرعامل سازمان غیرانتفاعی ICANN  نیز در Persian ICT Week حضور و سخنرانی خواهد داشت. در هفته فناوری پارسی زبانان علاوه بر اجلاس بین‎المللی به همین نام،  نخستین برنامه چالش فناورانه (Innovation Challenge) نیز برپا می شود.چالش فناورانه، رقابتی است که در آن صاحبان ایده های جذاب در زمبنه فناوری اطلاعات و ارتباطات، به ارایه ایده خود خواهند پرداخت و نهایتا ، به انتخاب و هزینه برگزارکنندگان، از ایده های برتر، حمایت مالی خواهد شد.


نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز رویداد دیگری است که در هفته فناوری پارسی زبانان و در محل سالن اجلاس سران برپا خواهد شد.

درخواست دمو   درخواست دمو