اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

هدف از پروژه آرا (Project Ara) تولید گوشی‌های هوشمند ماژولاری بود که کاربر براحتی بتواند قطعات مختلف آن را تعویض نماید. اکنون پس از چند سال کار، گوگل تایید کرده که این پروژه لغو شده است. پروژه آرا یکی از ایده‌های پرطرفدار گوگل در زمینه تولید ابزارهای ماژولار بود که در صورت عملی شدن، انقلابی در تولید محصولات الکترونیکی و گجت‌های هوشمند ایجاد می کرد.
 

پروژه تولید گوشی‌های ماژولار هوشمند با نام تجاری Ara توسط گوگل لغو شد
گوگل رسماً تایید کرده که پروژه Ara دیگر فعال نبوده و یکی از پروژه‌های رها شده محسوب می‌شود و دیگر خبری از گوشی هوشمند ماژولار گوگل نخواهد بود. پروژه Ara در اصل ایده‌ی یکی از افراد گروه تکنولوژی‌ها و پروژه‌های پیشرفته‌ی موتورولا بود. این ایده از جمله مواردی بود که گوگل پس از فروش موتورولا به شرکت چینی لنوو، آن را برای خود نگه داشته بود.

شایعه لغو پروژه Ara درست همزمان با شایعه‌ای دیگر منتشر شد که گفته شده بود سخت‌افزارهای بعدی گوگل که قرار است معرفی شوند، گوشی‌های جدید پیکسل، کروم‌کست 4K و گوگل Home خواهند بود. بر اساس خبر یاد شده، معرفی این محصولات در روز ۴ اکتبر برنامه‌ریزی شده است. در حال حاضر در مورد این شایعه اما، گوگل هیچ نظری نداده اما این کمپانی به صورت رسمی تایید کرده که پس از سه سال توسعه پروژه آرا، هم اکنون این پروژه‌ی پر حاشیه را لغو کرده است.

اما یکی از مسائل قابل توجه و بحث برانگیز، هسته اصلی ایده‌ای است که پروژه آرا قصد داشت آن را به واقعیت تبدیل نماید. شایع شده بود که گوگل قصد ارائه این ایده به سایر کمپانی‌ها را ندارد. علاوه بر این در شایعه یاد شده بیان شده بود که گوگل تمایل دارد تا فناوری ماژولار پروژه آرا را به بخش اینترنت اشیاء نیز گسترش دهد. در هر صورت گوگل هنوز در این مورد چیزی اعلام نکرده و باید منتظر ماند و دید که نهایتا چه اتفاقی خواهد افتاد.

 
درخواست دمو   درخواست دمو