اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

چند سال پیش برای اولین بار شرکت گوگل از پروژه ای برای اتصال همه مردم کره زمین به اینترنت خبر داد و طرحی ارائه کرد که به واسطه ابزار و امکانات تامین شده توسط گوگل، مردم در دورترین نقاط دنیا نیز بتوانند به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشند. این پروژه تحت عنوان لون (مخفف بالن) نام گذاری شد و در حال حاضر نیز از آن بنام Project Loon یاد می شود.
 

پروژه گوگل با عنوان Project Loon در مرحله دوم اجرا قرار گرفت
همانطور که در خبرها مشاهده کرده اید سایر شرکت های بزرگ و صاحب نام نظیر فیس بوک نیز از طرق مختلف سعی در انجام چنین کاری دارند و اخیراً فیسبوک هواپیمای خاصی را برای به انجام رساندن این کار آماده آزمایش کرده است.

اما گوگل یک قدم جلوتر از فیسبوک قرار دارد و در فاز اول موفق شده کشور نیوزلند را در پروژه Loon بصورت موفقیت آمیز تحت پوشش قرار دهد. در فاز دوم و در مقیاس بزرگتری گوگل قصد دارد با توافقی که با وزارت امور خارجه سریلانکا انجام داده در مقیاس بزرگتری این کشور را تحت پوشش قرار داده و اینترنت پر سرعت را برای کلیه نقاط سریلانکا فراهم کند.

پروژه گوگل با عنوان Project Loon در مرحله دوم اجرا قرار گرفت

بالن گوگل قرار از در ارتفاع 20 کیلومتری از سطح زمین قرار بگیرد و منطقه ای به قطر 50 کیلومتر را تحت پوشش قرار دهد. پیش بینی شده که این پروژه در ماه مارس سال 2016 آغاز شده و کل کشور سریلانکا از این طریق به اینترنت پرسرعت متصل شود. کشور سریلانگا دارای 65610 کیلومتر مربع مساحت می باشد و در این روش به اینترنت LTE متصل خواهد شد.

درخواست دمو   درخواست دمو