اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

دستیار هوشمند صوتی مایکروسافت موسوم به کورتانا ، که مجهز به یک هوش مصنوعی با قابلیت پیش بینی بر اساس داده های موجود در بانک اطلاعاتی مایکروسافت (Bing) است ، تاکنون کلیه پیش بینی های مربوط به جام جهانی 2014 برزیل را به درستی انجام داده و با این پیش بینی های صحیح ، علاوه بر جلو افتادن از سرویس گوگل ، رکورد همنوعان خود را نیز شکسته است.
در دو دوره گذشته جام جهانی ، از یک هشت پا و یک آفتاب پرست و برخی جانوران دیگر برای پیش بینی استفاده می شد ، اما ظاهراً از این پس پیش بینی ها بسیار دقیق و بر مبنای منطق با استفاده از آنالیز داده های بدست آمده انجام می شود. هر چند که فوتبال ، بازی پیش بینی نشده هاست و زیبایی های این بازی نیز به همین امکان غیرقابل پیش بینی بودن آن است.

آپدیت : پس از پیروزی آلمان مقابل آرژانتین در فینال جام جهانی 2014 برزیل نیز مشخص شد که این پیروزی نیز بصورت صحیح توسط هوش مصنوعی مایکروسافت صورت گرفته بوده و به این ترتیب ، توجه عده کثیری از فعالان و آنالیزورها و همچنین کاربران موبایل ، متوجه مویابل های دارای سیستم عامل ویندوز فون 8.1 خواهد شد تا از این هوش مصنوعی استفاده و بهره برداری کنند. این عملکرد شاخص کورتانا برای مایکروسافت یک برگ برنده ارزشمند خواهد بود و باید منتظر بود و دید که آیا سهم سیستم عامل ویندوز فون در آینده افزایش خواهد یافت یا همچنان آندروید پیشتاز خواهد بود.

درخواست دمو   درخواست دمو