اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

کمپانی AVAST یکی از بزرگان حوزه نرم‌افزار در بخش امنیت است که توانست رقیب خود یعنی کمپانی AVG Technologies را با قیمت ۱.۳ میلیارد دلار تصاحب کند. به نظر می‌رسد AVAST قصد دارد در بخش امنیت، یک کمپانی قدرتمند را ایجاد نماید و مشابه با برخی تجربیات اتفاق افتاده از تلفیق شرکت های همکاری، خود را بیشتر از گذشته مطرح نماید و در بازار امنیت، عرضه اندام کند.

 

حساب رایان پارس - کمپانی AVAST با پرداخت ۱.۳ میلیارد دلار صاحب AVG شد

 

اوست و اِی‌وی‌جی از جمله مهمترین و مشهورترین کمپانی‌های فعال در زمینه‌ی نرم‌افزارهای امنیتی برای پلتفرم‌های مختلف هستند. امروز خبری منتشر شده که Avast توانسته با پرداخت مبلغ ۱.۳ میلیارد دلار کمپانی AVG Technologies را تصاحب کند. AVAST برای هر سهم AVG مبلع ۲۵ دلار نقدا پرداخت کرده است. به نظر می‌رسد این کمپانی برای تشکیل یک غول امنیتی برنامه‌های جاه‌طلبانه‌ای را در سر می‌پروراند.

 

AVG سال ۱۹۹۰ میلادی کار خود را به عنوان Grisoft در چکسلواکی آغاز کرد و توانست با پیشرفت چشمگیر خود به عنوان یکی از بزرگترین برندها در زمینه‌ی امنیت دستگاه‌ها کامپیوتری و موبایل مطرح شود. البته محصولات AVG تنها به آنتی‌ویروس و برنامه‌های امنیتی ختم نمی‌شود و سرویس‌هایی چون AVG Cleaner نیز برای اندروید و مک عرضه شده است. مقر فعلی این کمپانی در شهر آمستردام در کشور هلند قرار دارد.

 

پیشینه AVAST نیز به چکسلواکی برمی‌گردد که سال ۱۹۸۸ میلادی در پراگ تاسیس شده است. این کمپانی به عنوان یکی از پیشگامان امنیت آنلاین مطرح شد و یک پنجم بازار نرم‌افزارهای امنیتی و آنتی‌ویروس در اختیار آن قرار دارد. البته فعالیت‌های AVAST به همین بخش محدود نمی‌شود و این کمپانی همواره تلاش کرده محدوده‌ کاری خود را گسترش دهد. اوایل سال جاری این کمپانی راهکاری را برای استفاده‌ی بهتر از نقاط دسترسی وای‌فای ارائه کرد.

 

گفته می‌شود AVAST با تصاحب AVG قصد دارد سطح فعالیت‌های خود را از نظر تکنولوژی و منطقه‌ی جغرافیایی گسترش دهد و بتواند فرصت‌های نوظهور و در حال رشد بخش‌های سازمانی و اینترنت اشیاء (امنیت دنیای بسیار بزرگ و گسترده اینترنت اشیاء) را تصاحب کند.

 

با ادغام این دو کمپانی، ۴۰۰ میلیون کاربر نهایی از AVAST یا AVG اپلیکیشن این دو کمپانی را بر روی سیستم خود نصب کرده‌اند. تقریبا نیمی از آنها دستگاه‌های موبایل هستند که به نظر می‌رسد دنیا در حال تغییر وضعیت از سیستم‌های دسکتاپ به سیستم‌های قابل حمل و گوشی‌های هوشمند است. اوست با امکان دسترسی به دستگاه‌های بیشتر می‌تواند با بدافزارهای بیشتری مقابله کرده و محصولات امنیتی بهتری را منتشر کند.

 

وینس اِستکلِر مدیر عامل Avast گفته است:

ما در شرایط تغییرات سریع این صنعت قرار داریم و این معامله به ما کمک می‌کند تا بتوانیم محصولات بهتری را از نظر تکنولوژی و امکانات در اختیار مشتریان فعلی و آتی خود قرار دهیم. ترکیب قدرت دو کمپانی بزرگ با یکدیگر که هر دو در جمهوری چک تاسیس شده‌اند و فرهنگ و نقاط مشترک زیادی دارند، کمک می‌کند تا بتوانیم بهترین جایگاه را به دست آوریم و از فرصت‌های جدیدی چون امنیت در صنعت رو به رشد اینترنت اشیا بهره‌ی کافی ببریم.


این معامله به تایید مدیران هر دو کمپانی رسیده و سهامداران AVG نیز باید رضایت خود را اعلام کنند. اما AVAST معتقد است که این معامله در بین ماه های سپتامبر یا اکتبر سال جاری میلادی نهایی خواهد شد.

 
درخواست دمو   درخواست دمو