اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

چند ماه پیش گوگل سرویس کلاس درس خود را برای ارائه بصورت آزمایشی معرفی کرد تا با استفاده از سرویس های قدرتمند و شبکه فراگیر خود ، ساده ترین و کاراترین ابزار را برای معلمان و دانش آموزان ، جهت کیفیت بخشی به فرایند تعلیم و تربیت ارائه نماید. با این کار ، گوگل حد و مرز جغرافیایی مدرسه و محل تدریس را شکسته و علاوه بر کیفیت بخشی به تعامل معلم و دانش آموز و خانواده دانش آموز ، مدرسه را تا داخل خانه ها توسعه می دهد. این سرویس در حال حاضر از طریق آدرس http://www.google.com/edu/classroom قابل دسترسی بوده و کلیه کاربرانی که اکانت نرم افزارهای آموزشی گوگل یا سرویس های آموزشی گوگل را داشته باشند می توانند از آن استفاده کنند.

کلاس درس گوگل با تلفیق امکاناتی نظیر گوگل درایو (Drive)، گوگل داکس (Docs) ، گوگل میل (Gmail) و چند سرویس دیگر ، سعی کرده تا کاربردی ترین ابزار را در اختیار استفاده کنندگان قرار دهد. معلم می تواند با صفحه ای برای کلاس ایجاد کرده و دانش آموزان را به آن اضافه کند یا لینکی ایجاد نماید تا دانش آموزان با استفاده از آن در کلاس ثبت نام کنند.

از زمان راه اندازی نسخه آزمایشی ، بیش از 100 هزار معلم از بیش از 45 کشور دنیا ،اقدام به عضویت و استفاده از این سرویس نموده اند تا با بازخوردها و نظرات خود ، در تکمیل و بهبود آن مشارکت نموده و نیازهای خود را برطرف نمایند. این سرویس به 42 زبان و روی کلیه ابزارهای ارتباطی اعم از موبایل و تبلت ارائه می گردد. علاقه مندان به آشنایی با سرویس های آموزشی گوگل می توانند با مراجعه به صفحه اختصاصی این سرویس ها به آدرس http://www.google.com/enterprise/apps/education/products.html اطلاعات بیشتری کسب نمایند.

درخواست دمو   درخواست دمو