اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

گوگل اپلیکیشن ارتباطی جدیدی را برای انجام مکالمات ویدیویی یک به یک معرفی کرد. این اپلیکیشن Duo نام دارد و برای دو پلتفرم Android و iOS رونمایی شده است. علاقمندان می‌توانند این اپلیکیشن را از طریق گوگل پلی استور و اپ استور اپل دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهند. البته ارائه جهانی این اپلیکیشن در روزهای آینده اتفاق خواهد افتاد.

 

گوگل اپلیکیشن برقراری تماس‌های ویدیویی Duo را برای دو پلتفرم Android و iOS عرضه کرد

 

Duo سرویسی است که فقط برای گوشی‌های هوشمند عرضه شده و با توجه به استفاده از WebRTC ارتباط ویدیویی سریعتری را نیز به ادعای توسعه‌دهندگانش برای کاربران فراهم می‌کند. جاستین اوبرتی، یکی از مهندسان اصلی توسعه دهنده‌ی این اپلیکیشن، بهره‌گیری از ظاهر ساده و کاربردی را از دیگر ویژگی‌های Duo خوانده است. توسعه دهندگان Duo مدعی هستند که این سرویس کمترین قطع تماس را در پی داشته و با استفاده از آن می‌توان مکالمه‌ی ویدیویی در حال انجام را با تعویض شبکه‌ی ارتباطی از WiFi به شبکه‌ی مخابراتی یا بالعکس انجام داد.

 

برای کار با Duo یک گوشی هوشمند و داشتن شماره‌ی تلفن کافی است. برای استفاده از این اپلیکیشن نیازی به ایجاد حساب کاربری جداگانه نیست و حتی Duo به حساب کاربری گوگل کاربران نیز نیازی ندارد. گوگل اپلیکیشن ارتباطی Duo را همراه با اپلیکیشن Allo در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگانش رونمایی کرد. این شرکت پس از رونمایی از اپلیکیشن‌های مورد نظر، هر دو را در قالب نسخه‌ی بتا برای علاقمندان در دسترس قرار داده و وعده داد تا در فصل تابستان نسخه‌ی نهایی این اپلیکیشن‌ها را منتشر کرد که حال شاهد انتشار Duo هستیم. با توجه به اینکه توسعه‌ی Duo پیش از Allo آغاز شده، از اینرو این اپلیکیشن پیش از مکمل خود در اختیار کاربران قرار گرفته است.

 

گوگل سادگی و سهولت استفاده از Duo را مدنظر قرار داده و از این‌رو است که برای بکارگیری آن نیازی به داشتن حساب کاربری گوگل یا ایجاد یک حساب کاربری جدید نیست و می‌توان با استفاده از شماره تلفن از این اپلیکیشن استفاده کرد. همچنین توسعه‌دهندگان Duo با مطالعه تکنولوژی‌های مختلف مورد استفاده در شبکه‌های رایانه‌ای، Duo را به گونه‌ای توسعه داده‌اند تا با هر پهنای باندی قادر به سرویس دهی باشد. در صورت کاهش پهنای باند ارتباطی، Duo رزولوشن ویدیو را کاهش می‌دهد تا اختلالی در تماس ایجاد نشده و طرفین قادر به حفظ و ادامه مکالمه باشند. همچنین در صورت استفاده از شبکه مخابراتی، می‌توان مصرف دیتا توسط Duo را محدود کرد تا ترافیک کمتری استفاده شود. زمانی که پهنای باند شبکه بسیار پایین باشد، Duo در نهایت ارتباط صوتی را جایگزین ارتباط ویدیویی می‌کند.

 

یکی از ویژگی‌های جالب توجه Duo که در زمان رونمایی نیز به آن اشاره شد، Knock Knock است. با این قابلیت کاربر در صورت دریافت تماس ویدیویی، می‌تواند تصویری زنده از تماس گیرنده را بصورت ویدیویی مشاهده کند. به اعتقاد گوگل این ویژگی باعث می‌شود تا برقراری ارتباطات ویدیویی بسیار ساده‌تر شود. تمام اطلاعات Duo بصورت پیش فرض کدگذاری می‌شوند.

 

با راه اندازی این سرویس، گوگل قصد دارد فاصله ایجاد شده با رقبای مطرح خود نظیر IMO یا Skype یا Line را کم کرده و حتی در فاصله زمانی بسیار کوتاهی از رقبای خود پیش بیفتد.

 
درخواست دمو   درخواست دمو