اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

تازه ترین اخبار از گوگل حاکی از آن است که Google به دنبال ساخت یک سیستم عامل جدید به نام Fuschia می باشد. سیستم عاملی که خیلی‌ها گمان می‌کنند در صورت ساخته شدن سیستم عامل یکپارچه شرکت گوگل خواهد بود. سیستم عامل های یکپارچه به شرکت های تولید کننده سخت افزار و نرم افزار این امکان را می دهد که بر بستر یک پلتفرم استاندارد، حداکثر سازگاری و قدرت مانور را در اختیار کاربران قرار دهند.

 

گوگل در حال تولید یک سیستم عامل جدید بنام Fuschia می باشد

 

پیش از این شایعاتی وجود داشت که گوگل قصد دارد سیستم عامل کروم و اندروید را با یکدیگر ترکیب کرده و تبدیل به یک سیستم عامل یکپارچه کند. آن زمان نشانه‌هایی وجود داشت که سیستم عامل کروم می‌تواند روی اپ‌های اندرویدی بسیار خوب کار کند و به همین دلیل این ادغام چندان هم عجیب به نظر نمی‌رسید. گوگل درباره این سیستم عامل از این عبارت استفاده کرده Pink + Purple = Fuchsia.

 

اما سوالی که پیش می آید این است که این ترکیب به معنای ترکیب اندروید و کروم است؟ به هر حال گفته شده که Fuschia همانند Windows با دو هسته اصلی ارائه می‌شود که براساس دستگاه‌هایی که این سیستم عامل روی آن کار می‌کند تنظیم شده است. این هسته‌ها LK و Magneta نام دارند. LK برای سیستم‌های کوچکتر طراحی شده در حالی که Magneta گوشی‌های مدرن و کامپیوترهای شخصی مدرن همراه با پردازش‌ها‌ی سریعتر را هدف قرار داده.

 

البته باید در نظر داشت که این سیستم عامل به این زودی‌ها ارائه نخواهد شد و صرفاً در حد اخبار بوده و در واقعیت نیز قطعاً در مرحله تحقیق و توسعه می باشد. گوگل فعلا برنامه ریزی برای عرضه اندروید ۷ را در دست دارد و اولویت این شرکت تثبیت و توسعه حضور خود در بازار ابزارهای همراه و خانگی است.

 

لازم به ذکر است که زبان برنامه نویسی اصلی این پروژه Dart بوده و پشتیبانی از پروژه اُپن سورس Flutter در آن، نشان می دهد سیستم عامل مورد بحث از طراحی متریال در رابط کاربری خود بهره خواهد برد. البته این موارد ضرورتاً نشانه آن نیست که Google قصد دارد Fuchsia را فراتر از حوزه اینترنت اشیاء به کار بگیرد، اما از آنجا که ساکنین «مانتن ویو» سخت افزارهای زیادی در زمینه اینترنت اشیاء همچون OnHub و Google Home معرفی کردند، احتمالاً هدفشان از پروژه فوق صرفاً طراحی سیستم عاملی سبک تر برای استفاده در محصولات بعدی است.

 
درخواست دمو   درخواست دمو