اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

در ادامه سیاست نام گذاری اندروید که توسط گوگل بر اساس حروف الفبا به ازای هر ورژن از آن آغاز شده بود، اینبار گوگل نام یک نوع آب نبات پفکی را بنام مارش ملو (Marshmallo) برای نسخه بعدی اندروید خود (اندروید 6) انتخاب و اعلام کرد. گوگل با اعلام M for Marshmallow رسماً نام سیستم عامل اندروید نسخه 6 را به علاقه مندان اعلام کرد.
 

گوگل رسماً نام اندروید 6 را اعلام کرد Marshmallow

روز گذشته (17 آگوست 2015) گوگل در مقابل ساختمان کمپ خود در Mountain View مجسمه معروف و سبز رنگ اندروید را در حالی که یک شیرینی بزرگ مارش ملو در دست داشت را به نمایش گذاشت تا رسماً نام و علامت سیستم عامل بعدی خود که همان اندروید 6 باشد را معرفی کرده باشد. گوگل هر ساله در شرایطی که یا یک نرم افزار جدید تولید کرده باشد و یا یک ارتقاء مهم و خاص در آن داده باشد، نسبت به اعلام نام یا صفت اقدام می کند.

در حال حاضر نسخه آزمایشی اندروید 6 (Marshmallow) برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان در دسترس است، اما هنوز خبری از نسخه رسمی و پایدار و زمان ارائه آن در دست نیست. در حالیکه بسیاری از کاربران اندروید هنوز انتظار دریافت نسخه 5 یا 5.1 اندروید را روی دستگاه خود می کشند، انتظار برای دریافت نسخه 6 یا ارتقاء به آن کاملاً غیرمعقول بوده و در سریعترین حالت می بایست منتظر مشاهده اولین نسخه رسمی این سیستم عامل روی گوگل نکسوس جدید باشیم.

مارش ملو (Marshmallow) نوعی شیرینی آبنباتی است که حالت پفی داشته و قطعاً در بسیاری از کارتون ها یا فیلم ها در گذشته دیده اید که نوعی از آن را به سیخ یا چوب کشیده و روی آتش می گیرند و پس از گرم کردن یا حتی کمی سوزاندن آن را می خورند. این نوع شیرینی از گل ختمی و نبات تهیه می شود.

گوگل رسماً نام اندروید 6 را اعلام کرد Marshmallow

درخواست دمو   درخواست دمو