اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

مدت هاست گوگل در تلاش است تا ابزاری برای درک زبان انسان به وجود بیاورد تا نرم افزارها و برنامه نویسان بتوانند پس از دریافت صدای انسان، متن آن را خارج نموده و در اختیار ماشین یا انسان قرار دهند. این پروژه بلند پروازانه و جاه طلبانه گوگل در رقابت با Microsoft و IBM و ... صورت پذیرفته و اکنون با ایجاد یک مرکز داده های عظیم برای آن، وارد یک مرحله جدید شده و در آستانه ارائه به توسعه دهندگان بصورت آزمایشی می باشد.

 

گوگل سرویس ابری جدید برای درک زبان انسان راه اندازی می کند

 

یکی از رؤیاهای برنامه نویسان و توسعه دهندگان در همه زمان ها، امکان ایجاد ارتباط بین انسان و ماشین صرفاْ توسط صحبت کردن یا مکالمه عادی بوده و بخش اعظم این آرزو به منظور ایجاد نرم افزارها و سخت افزارهایی بابت کمک یا آموزش یا راهنمایی انسان ها بوده است. روبات هایی که بتوانند انسان ها را با هر زبانی و با هر فرهنگی راهنمایی کنند و یا ابزارهایی که بصورت لحظه ای و آنلاین زبان ها را به هم ترجمه کنند و امکان برقراری ارتباط بین انسان های ملل مختلف را با هم فراهم نمایند.

 

تکنولوژی ای که گوگل در حال توسعه آن می باشد بر پایه همان ابزار متن بازی است که نام تجاری آن Parsey McParseface بوده و مدتی پیش برای شناسایی و تحلیل متون انگلیسی ارائه کرده بود. همچنین یک API بنام Speech نیز اخیراْ توسط گوگل ارائه شده بود که کاربرد آن را قبلاً در مترجم سایت گوگل دیده بودیم. ترکیب این دو ابزار و استفاده از مرکز داده های ابری جدید گوگل، این فرصت را برای علاقه مندان و توسعه دهندگان فراهم خواهد ساخت تا در راستای دستیابی به ابزار و روش های شناسایی و تحلیل کلام انسان پیشرفت سریع تری داشته باشند.

 
درخواست دمو   درخواست دمو