اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

مایکروسافت همیشه تلاش داشته تا فناوری های متعلق به آینده را در محصولات خود مورد استفاده قرار دهد، مثل کینکت که در ابتدا به یک رویا شباهت داشت، اما اکنون مشاهده دوربین های تشخیص حرکت و حتی حسگرهای زیستی در ابزارهای دیجیتالی دیگر چندان تعجب بر انگیز نیست.
 

پتنت حلقه هوشمند توسط شرکت مایکروسافت به ثبت رسید
اگر می خواهید بدانید که فناوری جدیدی که مایکروسافت در نظر گرفته چیست، توجه شما را به پتنتی که اخیراً توسط این شرکت به ثبت رسیده جلب می نماییم. شرکت Microsoft اواخر سال گذشته میلادی پتنت هایی را در مورد ابزاری ثبت کرده است که هر چند ظاهری مشابه حلقه دارد، اما می توانید آن را مثل ماوس برای کنترل دیگر دستگاه ها مورد استفاده قرار دهید.

این حلقه هوشمند به لطف حسگر و امواج لیزر قادر است حرکات انگشت و حتی کلیک کردن کاربر را تشخیص دهد و عملکرد آن را می توان به حالتی تشبیه کرد که بخواهید روی هوا با یک نمایشگر لمسی نامرئی کار کنید. البته لازم است بدانید که علاوه بر تلفن های هوشمند، امکان بهره مند شدن از این حلقه برای کنترل دستگاه های دیگر از جمله کامپیوترهای شخصی، تبلت، تلویزیون، کینکت و ساعت های هوشمند نیز وجود خواهد داشت.

اما جذاب ترین ابزار اشاره شده در پتنت مایکروسافت عینک های هوشمند به نظر می رسد که در صورت ترکیب کردنشان با این حلقه، می توانید صحنه هایی مشابه فیلم های علمی تخیلی برای خود خلق نمایید. هرچند استفاده از چنین ابزاری جذاب است و به فیلم های تخیلی شباهت دارد، اما در عین حال بسیار کاربردی نیز به شمار می رود و برای نمونه می تواند نیاز به استفاده از حسگرهای حرکتی متعدد و سنگین وزن را در ابزارهای واقعیت مجازی از بین ببرد.

البته باید توجه داشته باشید که ثبت هیچ پتنتی الزاماً به معنای تولید آن محصول نیست و باید صبر کنیم تا مشخص شود مایکروسافت نقشه ای برای استفاده از این فناوری خلاقانه در ابزارهای خود دارد یا خیر. ممکن است مایکروسافت این پتنت را صرفاً به منظور دست یابی به منافع ناشی از مالکیت آن ثبت کرده باشد و تولید آن توسط مجموعه دیگری صورت پذیرد.

درخواست دمو   درخواست دمو