اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

کنسرسیوم یونیکد یکی از سازمان های غیرانتفاعی است که در زمینه استانداردسازی نوشته های بین المللی و متون اکثر زبان های دنیا فعالیت می کند و مسئولیت یکپارچه سازی اموجی های دوست داشتنی مردم را نیز بر عهده دارد. اواخر شهریور دختری ۱۵ ساله به نام ریوف الحامدی با ارائه چند طرح اموجی، از کنسرسیوم مورد بحث رسماً درخواست کرد تا اموجی زنان محجبه و مردان دارای دستار عربی به فهرست یونیکد اضافه شوند.
 

یونیکد ۱۰ شامل اموجی بانوان محجبه خواهد بود
به دنبال این پیشنهاد کمپینی راه اندازی شد که افرادی مثل مدیر وب سایت ردیت و چند ژورنالیست و فعال رسانه جهانی از آن استقبال به عمل آوردند. بعد از اضافه شدن امکان انتخاب رنگ پوست اموجی ها و همینطور شخصیت های مشاغل مختلف در به روز رسانی های ماه ها گذشته، به نظر می رسد تلاش های نوجوان مسلمان به نتیجه رسیده است.

گفته می شود آخرین ویرایش نسخه دهم یونیکد، دارای اموجی زنانی است که سرشان پوشیده بوده و دارای حجاب هستند. این تصمیم کاملاً منطقی است؛ چرا که بیش از نیم میلیارد از جمعیت جهان را بانوان محجبه شکل داده اند و حجاب عملاً مشخصه اصلی ظاهر آنهاست.

هنوز مشخص نیست یونیکد ۱۰ چه زمانی منتشر خواهد شد، اما تا جایی که مطلع هستیم هنوز طیفی از اموجی های جدید برای اضافه شدن در به روز رسانی های یونیکد ۹ وجود دارند.

درخواست دمو   درخواست دمو