اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

به گزارش فایننشال تایمز، پس از کشمش های فراوان، وبسایت لینکداین در روسیه فیلتر شد. سازمان دیده بان ارتباطات روسیه با نام Roskomnadzor اخیرا لینکداین را نیز به وبسایت های لیست سیاه خود افزوده و کاربران از این پس در داخل خاک روسیه نمی توانند به این سایت دسترسی پیدا کنند.

اخبار سایت حساب رایان - سایت لینکداین سرانجام در روسیه فیلتر شداولین بار، در سال ۲۰۱۴ بود که قانونی به تصویب رسید تا وبسایت های خارجی، سرورهای ذخیره کننده اطلاعات کاربران روس را به داخل خاک این کشور منتقل کنند. هفته پیش، دادگاهی در مسکو اعلام کرد با گذشت دو سال از اعلام این قانون، هنوز وبسایت لینکداین پاسخی به آن ها نداده و به همین دلیل حق فعالیت در این کشور از آن ها گرفته خواهد شد.

گفته شده که هم Roskomnadzor و هم لینکداین، مذاکره با یکدیگر را بر سر این موضوع رد کرده اند. بیش از ۶ میلیون نفر در روسیه عضو وبسایت لینکداین هستند و این اولین شبکه اجتماعی شناخته شده است که توسط روسیه فیلتر می شود. دیگر شرکت ها نظیر توییتر و فیسبوک نیز هنوز علی رغم همه تهدیدها سرورهای شان را انتقال نداده اند.

یکی از سخنگویان وبسایت لینکداین در پاسخ به وبسایت بیزینس اینسایدر گفت: «نگاه لینکداین ساخت فرصت اقتصادی برای نیروهای کاری در سراسر دنیا است. از برخی کاربران در روسیه می شنویم که آن ها دیگر به لینکداین ندارند.» در ادامه آمده: «ما مشتاق می مانیم تا با Roskomnadzor گفتگو کنیم و درخواست انتقال اطلاعات را به بحث بگذاریم.»

درخواست دمو   درخواست دمو