اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

بر اساس گزارش برخی منابع آگاه، کمپانی تایوانی مدیاتک قصد دارد پس از پایان توسعه فناوری های مورد نیاز تا پایان سال جاری میلادی، نخستین چیپ 5G خود را اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی مورد آزمایش قرار دهد.

اخبار سایت حساب رایان - مدیاتک نخستین چیپ های 5G خود را اوایل سال ۲۰۱۸ آزمایش می کند

چیپ مورد بحث به عنوان آخرین برونداد فعالیت های مدیاتک برای پیشبرد فناوری 5G، در حالی توسعه می یابد که شرکت کره ای اخیراً از همکاری خود با نوکیا خبر داده بود. جالب اینجاست که ماه گذشته «راجیف سوری» مدیر عامل نوکیا نیز به احتمال تجاری سازی فناوری 5G در سال ۲۰۱۸ اشاره کرده بود. لازم به ذکر است که همکاری کره ای ها و فنلاندی ها در راستای آماده سازی تکنولوژی مورد بحث برای استفاده در سال ۲۰۱۸ و همچنین پشتیبانی از ارتباطات رادیویی نسل جدید در کنار استانداردهای موجود خواهد بود.

همچنین جالب است بدانید که مدیاتک از اوایل سال ۲۰۱۶ با افزایش تعداد کارمندان بخش 5G، توسعه فناوری مذکور را سرعت بخشید و طبق اظهارات مدیر واحد ارتباطات بی سیم کمپانی، در همکاری با برنامه بین المللی «3GPP» (که به توسعه و نگهداری شبکه های مخابراتی می پردازد) به پیشرفت هرچه بیشتر راه حل های 5G کمک کرده است.

گفتنی است مدیاتک در کنار شرکت هایی مانند سامسونگ، هوآوی و کوالکام با توسعه نسل پنجم شبکه های مخابراتی و سخت افزارهای مربوطه، به دنبال ارتقاء فناوری هایی مانند اینترنت اشیا و اتومبیل های خودران هستند. البته طبق نظر برخی از تحلیلگران، تکنولوژی مورد بحث در بهترین حالت سال ۲۰۱۹ برای تلفن های همراه عرضه خواهد شد.

درخواست دمو   درخواست دمو