اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

مؤسسه MIT به تازگی طی یک برنامه سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیون دلاری تحت عنوان «The Engine»، هفت تیم استارتاپی را مورد حمایت مالی قرار داده که یکی از آنها به نام «Suono Bio»، در حال کار روی ایده انتقال دارو به بدن از طریق امواج فراصوت است.

اخبار سایت حساب رایان - سرمایه گذاری MIT برای انتقال دارو به بدن با استفاده از امواج فرا صوت

در روش مذکور از ترکیب داروی مایع و یک ابزار تولیدکننده امواج فراصوت استفاده شده تا دارو مستقیماً به بافت های ملتهب دستگاه گوارش منتقل شود. در واقع ابزار مورد نظر با تولید امواج فراصوت، حباب های ریزی در داروی مایع ایجاد می کند که این حباب ها با اتصال به جداره دستگاه گوارش، به سرعت جذب بدن شده و باعث کاهش التهاب می شوند.

البته استفاده از امواج فراصوت همین حالا هم در صنعت پزشکی رواج داشته و برای تصویربرداری از اندام داخلی و اطلاع از شرایط بدن به کار گرفته می شود. اما تیم استارتاپی مورد بحث با ایده جدید، کاربرد متفاوتی را برای امواج فراصوت تعریف کرده است. به گفته «کارل شولهمر» مدیر عامل جوان استارت آپ Suono Bio، فناوری انتقال دارو از طریق امواج فراصوت پیشرفت های قابل توجهی داشته و احتمالاً تا سال آینده برای انجام آزمایش روی انسان آماده خواهد شد.

گفتنی است بر اساس اظهارات شولهمر، روش مورد بحث دارو را مستقیماً به محل مورد نیاز انتقال می دهد و بر خلاف ظاهر امر، برای بیمار فرآیندی کاملاً بدون درد  خواهد بود. البته این فناوری هنوز روی انسان و در حالت عمومی آزمایش نشده و باید منتظر ماند و دید که آیا در مقیاس گسترده آزمایشگاهی موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر. همچنین هزینه های آن نیز می بایست مورد ارزیابی قرار گیرد.

درخواست دمو   درخواست دمو