اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

اخیراً بسیاری از کاربران سیستم عامل اندروید، ناخواسته اپلیکیشن های آلوده ای را دانلود کرده اند که سبب شده بدافزار داخل آنها 1.3 میلیون اکانت گوگل را تحت تاثیر قرار دهد. این بدافزار، که Gooligan نامیده می شود اطلاعات موبایل را جمع آوری کرده و یک روت کیت در آن قرار می دهد.

اخبار سایت حساب رایان - آلودگی 1.3 میلیون اکانت گوگل به بدافزاری که موبایل را روت می کندبعد از این که موبایل آلوده شده روت شد، اکانت های ایمیل نیز ربوده شده و کدهایی در دستگاه قرار می گیرد تا اپلیکیشن های آلوده بیشتری امکان دانلود و نصب داشته باشند. هکرها می توانند با این بدافزار جدید، به اطلاعات کاربر در گوگل فوتوز، گوگل پلی، گوگل داکس و اکانت های جیمیل نیز دسترسی یابند.

البته دارندگان موبایل هایی با اندروید مارشملو و نوقا، از این بدافزار در امان هستند، اما نسخه های جلی بین، کیت کت و لالیپاپ در برابر آن آسیب پذیر هستند. گفته می شود از میان 1.3 میلیون اکانت گوگلی که تحت تاثیر قرار گرفته اند، 57 درصد در منطقه آسیا، 19 درصد ار آمریکا، 15 درصد در آفریقا و 9 درصد در اروپا بوده است. ضمناً در هر روز، 13 هزار موبایل دیگر نیز آلوده می شوند.

گفتنی است که از همین حالا کمپینی برای آگاهی رسانی درباره بدافزار Gooligan به راه افتاده و در صورت کلیک روی این لینک و وارد نمودن ایمیل خود می توانید از این که اطلاعات موبایلتان در خطر است یا خیر باخبر شوید. در طرف دیگر، گوگل هم در تلاش است با حذف اپلیکیشن های آلوده از گوگل پلی، از گسترش هرچه بیشتر آن جلوگیری کند.

درخواست دمو   درخواست دمو