اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

هر وقت که بازی تازه ای از پوکمون عرضه می شود، شاهد ارائه دو نسخه متفاوت از آن به صورت همزمان هستیم. برای مثال، امسال پوکمون های جدید تحت دو عنوان خورشید (Sun) و ماه (Moon) عرضه شده اند که هر دو تقریبا تجربه ای یکسان اما با تفاوت هایی ساختاری همراه هستند.

اخبار سایت حساب رایان - کسب موفقیت خیره کننده پوکمون های جدید در سراسر دنیابازی Pokemon Sun and Moon که دو به تازگی منتشر شد تا به اینجای کار آمار و ارقام خیره کننده ای از خود به جای گذاشته است. در آمریکای شمالی، پوکمون های جدید مجموعا 3.7 میلیون واحد فروش داشته اند. نینتندو می گوید Pokemon Sun & Moon سریع ترین فروش را در میان تمام بازی های تاریخ شرکت داشته که در آمریکا عرضه کرده است.

نسبت به پوکمون قبلی به نام X & Y، این سری 85 درصد فروش بیشتری نسبت به بازه زمانی مشابه در سال 2013 داشته. Pokemon X & Y تا به امروز فروشی 15.64 میلیون واحدی را تجربه کرده و پوکمون دیگر با نام Omega Ruby & Alpha Sappire هم که سال 2014 به بازار آمد 13.18 میلیون واحد تاکنون فروش داشته است.

حال به سراغ اروپا می رویم. به گفته ژاپنی ها، تنها در طول یک هفته، این بازی 1.5 میلیون واحد فروش داشته که تقریبا 368 هزار واحد آن متعلق به انگلستان است. نسخه Sun در جدول فروش هفتگی انگلیس جایگاه سوم را از آن خود کرده بود که اگر فروش ورژن Moon را هم با آن در نظر بگیریم، مجموعا جایگاه نخست از آن پوکمون های جدید خواهد شد.

به شرق می رویم تا ببینیم چه استقبالی از پوکمون در خانه شده است. طی سه روز ابتدایی، پوکمون های جدید بیش از 1.9 میلیون واحد در ژاپن فروش داشته اند. این در حالی است که هنوز فروش دیجیتالی به حساب نیامده و فقط شاهد اعلام آمار فروش بازی ها به صورت فیزیکی هستیم. بیش از 375 هزار واحد دیگر نیز در هفته دوم به فروش رفت تا پوکمون های جدید رکوردشکنی کنند.

به سبب همین اتفاق، فروش کنسول 3DS نیز به یک باره افزایش یافت. در هفته منتهی به روز 20 نوامبر، خانواده کنسول 3DS فروشی تقریبا 114 هزار واحدی را تجربه کردند. هفته پیش از آن که هنوز پوکمون جدید به بازار نیامده بود، فروش کنسول تقریبا 30 هزار واحد اعلام شده بود. اولین پوکمون با نام Red & Blue در سال 1996 عرضه شد و از آن زمان تاکنون، سری بازی پوکمون موفق به فروش 280 میلیون واحدی روی پلتفرم های نینتندو شده است.

درخواست دمو   درخواست دمو