اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

دکتر علی اصغر عمیدیان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از آغاز اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری شماره‌ های تلفن همراه از روز گذشته خبر داده و گفته که در مرحله ی اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری، به منظور ارزیابی دقیق شرایط و پارامتر های مورد نظر، هر یک از اپراتور های تلفن همراه می توانند روزانه برای حداکثر ۵۰۰ شماره، عملیات ترابرد را انجام دهند.

 

اجرای آزمایشی طرح ترابرد پذیری سیم کارت‌های تلفن همراه در کشور برای اولین بار

 

جهت آگاهی بیشتر مخاطبان، ترابردپذیری شماره‌ های تلفن همراه، امکانی است که به مشترک اجازه می دهد بدون تغییر شماره تلفن همراه خود، از خدمات اپراتور تلفن همراه دیگری استفاده کند و در واقع کاربر اپراتور همراه دیگری شود.

 

وی مدت زمان این دوره ی آزمایشی را یک ماه اعلام کرده و در این باره گفته است: «در این دوره ی زمانی، هم زمان با ارزیابی مستمر عملکرد اپراتور ها و پایش اقدامات در مرکز ترابرد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به مرور برخی محدودیت‌ ها در تعداد متقاضیان ورودی اپراتور ها برداشته شده و پس از آن، راه‌ اندازی تجاری آغاز می شود».

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تنها تفاوت دوره ی آزمایشی طرح ترابردپذیری با دوره ی بهره‌ برداری و راه‌ اندازی تجاری آن را محدودیت تعداد شماره‌ های قابل ترابرد شدن و عدم امکان ترابرد شماره برای مشترکان حقوقی عنوان کرده است.

 

عمیدیان در نظر گرفتن این دوره ی آزمایشی را در راستای حصول اطمینان از عملکرد صحیح اپراتور ها و ارتقای کیفیت خدمات در دوره ی راه‌ اندازی تجاری اعلام کرده و افزوده است: «در صورتی که سقف مجاز روزانه ی اپراتور ها (۵۰۰ درخواست) تکمیل ‌شود، از متقاضیان خواسته خواهد شد که روز کاری بعدی درخواست خود را پیگیری کنند».

 

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره ی نحوه ی ترابرد شماره و مهاجرت مشترکان تلفن همراه به سایر اپراتور ها اظهار داشته است: «متقاضیان ترابرد شماره می توانند با مراجعه ی حضوری به دفاتر امور مشترکین و یا پایگاه اینترنتی اپراتوری که قصد مهاجرت و استفاده از شبکه‌ اش را دارند، از شرایط ترابرد شماره مطلع شده و درخواست خود را ثبت کنند».

 
درخواست دمو   درخواست دمو