اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

بنا به گزارش بلومبرگ، شرکت Salesforce اخیراً مشاوران مالی متعددی را جهت محاسبه ارزش واقعی این شرکت برای فروش احتمالی به خدمت گرفته است. در حال حاضر برآورد شده که Salesforce حدود 44 میلیارد دلار ارزش دارد. البته هنوز خریدار احتمالی Salesforce بصورت دقیق مشخص نشده، اما گمانه زنی هایی در خصوص خریداران احتمالی با در نظر گرفتن توان مالی و زمینه فعالیت ایشان در جریان است.
 

با خریده شدن Salesforce یکی از بزرگترین معاملات خرید مالکیت شرکت های نرم افزاری اتفاق خواهد افتاد
با اعلام این خبر در رسانه ها، ارزش سهام Salesforce به شدت افزایش داشت و بصورت میانگین تا 13 درصد رشد نشان داد. تنها در یک پله رشد، بازار سهام شاهد جهش 17 درصدی ارزش سهام این شرکت بود. هر شرکتی که سهام سیلز فورس را خریداری نماید و عملاً مالک آن به حساب آید، بدون شک پیشتاز بلامنازع بازار CRM تلقی خواهد شد. در حال حاضر شرکت های SAP و Oracle و Microsoft از خریداران احتمالی Salesforce هستند که هم توان مالی این خرید را دارند و هم در زمینه کاری کاملاً مرتبط فعالیت می نمایند.


فهرستی از خریداران احتمالی Salesforce با برخی مشخصات عبارتند از:
 

شرکت مایکروسافت (Microsoft)

شرکت مایکروسافت با برخورداری از حدود 94 میلیارد دلار نقدینگی و توان سرمایه گذاری های کوتاه مدت، یکی از محتمل ترین خریداران Salesforce به حساب می آید. این خرید به مایکروسافت کمک خواهد کرد تا سریعتر به اهداف خود در زمینه رشد بازار کلاود دست یابد. هر چند مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا قول داده است تا این شرکت فروش چشمگیر و بی نظیری را از محصولات صفحه گسترده و ابزار آنلاین خود نظیر Office 365 شاهد باشد، اما چشم پوشی از این فرصت خرید بزرگ را تا کنون رد نکرده است. اخیراً جلسات و برنامه های زیادی بین Microsoft و Salesforce گزارش شده است.

 

شرکت اوراکل (Oracle)

شرکت اوراکل با برخورداری از 14 میلیارد دلار نقدینگی و 30 میلیارد دلار دارایی قابل تبدیل به نقدینگی، یکی از گزینه های محتمل برای خرید Salesforce به شمار میرود که می تواند کمبود دارایی خود برای خرید را بصورت قرضی یا جذب سرمایه گذار تامین نماید. مارک بنیوف (Marc Benioff) مدیر عامل Salesforce، فعالیت خود را از شرکت اوراکل آغاز کرد و هنوز با موسس این شرکت، لری الیسون (Larry Ellison) ارتباط و دوستی خود را حفظ کرده است. فعالان بازار اعتقاد دارند که اوراکل که یکبار تجربه خرید Peoplesoft را در سال 2004 تجربه کرده است، دوباره می تواند این فرایند را تکرار نماید.


شرکت گوگل (Google)

یکی از گزینه های احتمالی اما نسبتاً بعید، شرکت گوگل است که بخش خدمات نرم افزاری آنلاین آن هر چند عمر کوتاهی دارد، اما جزو یکی از بخش های سریعاً در حال توسعه و رشد این شرکت را تشکیل داده است. بنابراین قطعاً گوگل برای توسعه بازار و جذب مخاطبان بیشتر در این حوزه، نیازمند ابزار و امکانات جدید خواهد بود. بخصوص که خدمات کلاود Salesforce کاملاً در راستای اهداف بنادین گوگل بابت ارائه هز خدمت نرم افزاری بصورت آنلاین می باشد. در حال حاضر نقدینگی گوگل حدود 65 میلیارد دلار برآورد شده است.


شرکت IBM

شرکت ibm یکی از قدیمی ترین فعالان بازار است که تمرکزش روی خدمات کلاود برای آینده، می تواند این شرکت را در زمره خریداران Salesforce قرار دهد. هر چند اخیراً آی بی ام اعلام کرده که قصد سرمایه گذاری و توسعه بازار کلاود خود را تا یکسال آینده دارد، اما با نقدینگی حدود 9 میلیارد دلاری، تنها با استفاده از خدمات فاینانس که البته این شرکت سابقه و قدرت فراوان در استفاده از این نوع خدمات را دارد، می تواند از عهده این خرید برآید.


شرکت SAP

این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده نرم افزارهای مالی و اداری است که مشتریان بسیار بزرگ و با ارزشی در این زمینه دارد. شرکت SAP را بیشتر می توان رقیب شرکت Oracle به حساب آورد تا Salesforce، بخصوص که SAP در حال توسعه بانک اطلاعاتی خاص خود با نام HANA است که می تواند رقیب جدی برای Microsoft و Oracle باشد. اما خرید Salesforce می تواند به این شرکت کمک کند تا سریعتر به رویای خود دست یافته و با استفاده از امکانات و ظرفیت این خرید، بازار بی نظیری برای ارائه و جا انداختن این محصول ایجاد خواهد کرد. در حال حاضر SAP صرفاً 5 میلیارد دلار نقدینگی دارد و برای این خرید می بایست از یک وام فاینانس بزرگ بهره بگیرد.
 

 

با خریده شدن Salesforce یکی از بزرگترین معاملات خرید مالکیت شرکت های نرم افزاری اتفاق خواهد افتاد

درخواست دمو   درخواست دمو