اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین بورس کالای ایران و بورس کالای پاکستان، از عضویت بورس کالای ایران در فدراسیون جهانی بورس ها (World Federation of Exchanges) خبر داد.
 

بورس کالای ایران به عضویت فدراسیون جهانی بورس ها (WFE) پذیرفته شد
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، صبح امروز طی نشستی رسمی در سازمان بورس و اوراق بهادار که با حضور اعجاز علی شاه رییس بورس کالای پاکستان، محمد فطانت رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران و مدیران ارشد بازار سرمایه برگزار شد، تفاهمنامه همکاری بین بورس کالای ایران و بورس کالای پاکستان منعقد شد.

فطانت رییس سازمان بورس در این نشست گفت: بورس کالای ایران که برای عضویت در فدراسیون جهانی بورس‎ها درخواست داده بود، به تازگی با دریافت نامه ای از سوی این نهاد بین‎المللی، عضو WFE شده است و امیدوارم این اتفاق خوشایند برای بازار سرمایه ایران به زودی برای سایر بورس های کشور نیز رخ دهد. 

حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران نیز در این باره گفت: ما به خاطر شرایط تحریم از عضویت در نهادهای بین المللی محروم بودیم اما با ورود به دوران پساتحریم فرصتی ایجاد شد تا بتوانیم به عضویت فدراسیون جهانی بورس‎ها دربیاییم.

وی با بیان این که فدراسیون جهانی بورس‎ها (WFE) معتبرترین تشکل و نهادی است که بورس های جهان می توانند عضو آن شوند، به مزایای این عضویت اشاره کرد و اظهار داشت: تطبیق بورس کالای ایران با استانداردهای بین المللی، ارتباط هرچه بهتر و بیشتر با بورس های کالایی دنیا، حضور در کارگاه های تخصصی فدراسیون و تبادل تجربیات و دانش و همچنین معرفی و به اشتراک گذاشتن بازارهای جدید مالی در بین اعضا و در نهایت، توسعه فعالیت های اقتصادی مانند پوشش ریسک های کشوری از طریق بورس ها از جمله مزایای عضویت بورس کالا در WFE بشمار می رود.

 
درخواست دمو   درخواست دمو