اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

بر اساس گزارش اخیر منتشر شده، دولت ترکیه خدمات ذخیره‌سازی فضای ابری از جمله Google Drive، Drop Box و OneDrive مایکروسافت و همچنین سرویس هاستینگ GitHub را در روز شنبه هفته جاری مسدود کرده است. گفته می‌شود، این اقدام دولت در تلاش برای جلوگیری از درز ایمیل‌های متعلق به وزیر انرژی و منابع طبیعی این کشور، برات آلبایراک (Barat Albayrak)، صورت گرفته است. گفتنی است که وی داماد رئیس جمهور فعلی ترکیه، رجب طیب اردوغان است.
 

دولت ترکیه به تازگی سرویس های ذخیره سازی ابری را در این کشور مسدود کرده است
به گزارش وبسایت Turkey Blocks، این اقدام برای مسدودسازی سرویس‌های یاد شده به احتمال زیاد از آن جهت انجام شده که افراد را از نگه‌داری ایمیل‌ها در حساب‌های کاربری خود باز دارد. در عملیات 17GB‌ که توسط گروه هکری Redhack انجام شده بود، در آن محتویات شمار ۵۷۶۲۳ ایمیل از ماه آوریل سال ۲۰۰۰ تا سپتامبر سال جاری به سرقت رفته بود. صدور دستوری از دادگاهی در آنکارا در رابطه با تحقیق‌های انجام شده پیرامون این سرقت اطلاعاتی، نشان می‌داد که وجود چنین دسترسی گسترده‌ای صحت داشته است.

به گزارش پایگاه Daily Dot که برخی از محتویات ایمیل‌ها را نیز دریافت کرده بود، مکاتبات لو رفته به خوبی نشان می‌داد که ادوغان چگونه از جایگاه و قدرت اجرایی خود برای تاثیر روی رسانه‌ها و مجبور کردن آنها به انتشار اطلاعات گزینشی در روزنامه‌های دولتی استفاده می‌کند. Turkey Blocks همچنین اشاره کرده که گوگل درایو روز یکشنبه مجددا باز شده است.

این کشور دارای سابقه‌ای طولانی در مسدود کردن خدمات اینترنت است و این اقدامات معمولا با تلاش برای کنترل آنچه که شهروندان می‌توانند در مورد دولت به صورت آنلاین بخوانند، انجام می‌شود. دولت از ماه جولای پس از درز ایمیل‌های حزب سیاسی حاکم ترکیه ویکی‌لیکس را مسدود کرده است. در ماه مارس، آنها کاربران وب را از دسترسی به توییتر و فیسبوک پس از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در آنکارا منع کردند.

درخواست دمو   درخواست دمو