اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

بازار سرمایه به عنوان یکی از ارکان بازار مالی نقش به سزایی در بسیج امکانات مالی و سرمایه ای در جهت تخصیص بهینه منابع به منظور رشد و توسعه اقتصادی کشورها دارد. این بازار با توجه به پتانسیل های خود به ویژه در تجمیع سرمایه های خرد، تأمین مالی و شناساندن فرصت های سرمایه گذاری می تواند نقش بسیار موثری در توسعه اقتصادی کشور داشته باشد. از طرفی امروزه در کشور های پیشرفته، راهکارهای متعددی برای توسعه اقتصادی اجرا می گردد که یکی از مهم ترین آنها جذب و حمایت از سرمایه گذاری، اعم از داخلی و خارجی است. جای هیچ تردیدی نیست که استفاده از منابع سرمایه گذاری بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی یکی از اصلی ترین راهکارهای توسعه اقتصادی است و دیگر نمی توان به راهکارهای سنتی و قدیمی تامین منابع برای پاسخگویی به نیازهای رو به افزایش طرح ها و پروژه های نیازمند سرمایه گذاری وابسته بود.

برگزاری همزمان دومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و هفتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در کیش این امکان را برای تمامی فعالان اقتصادی، موسسات مالی و اعتباری ،بانکها، شرکتهای بیمه، صاحبان پروژه های پر بازده و نیز مجریان و دست اندرکاران طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری کشور در بخش های بازار سرمایه، انرژی، گردشگری، مسکن و عمران و شهرسازی فراهم آورده ایت که تمامی اهداف خود را در فضای تخصصی با حضور و تبادل نظر با تمامی مدیران و دست اندرکاران حوزه های فوق دنبال نمایند.
 

دومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و هفتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری 18 تا 21 آبان 1394 در جزیره کیش برگزار می گردد


معرفی قابلیت های نهادهای مالی داخلی و خارجی، توانمندی ها و دستاوردهای بازار سرمایه، پول و بیمه کشور، توانمندیهای شرکت های حاضر در بورس اوراق بهادار، خدمات نوین بانکی در حوزه بازار پول کشور، خدمات نوین بیمه ای، کمک به تشکیل سرمایه دراقتصاد ملی، افزایش ظرفیت ها برای رقابت بازار پول و سرمایه کشور با بازارهای مشابه منطقه از مهم ترین اهداف برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و سرمایه در کیش است.

 

همچنین از اهداف برگزاری هفتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری می توان به معرفی جدیدترین فرصت های سرمایه گذاری در طرح های کلان ملی در حوزه های گردشگری، عمران و شهر سازی و مسکن و انرژی، جلب مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی، ارائه جدید ترین الگوهای تامین مالی برای طرح های سرمایه گذاری و تبادل اطلاعات فنی و تجاری بین سرمایه گذاران و مجریان طرح های سرمایه گذاری اشاره کرد.

 

گفتنی است وجود امکانات مناسب درجزیره کیش وسهولت تردد شرکت کنندگان خارجی بدون ویزا، استقبال وامکان حضور فعال شرکت های سرمایه گذاری و سفیران کشورهای خارجی زمینه ساز تقویت ارتباطات بین الملل و حضور سرمایه گذاران خارجی در این نمایشگاه است.

 

مهمترین اهداف برگزاری نمایشگاه عبارتند از :

 

 1. توسعه بانکداری بین المللی و رونق بورس اوراق بهادار از طریق جذب سرمایه گذاری خارجی
 2. معرفی قابلیت های نهاد های مالی داخلی و خارجی
 3. توسعه و گسترش زیرساخت ها و ظرفیت های تجارت بین الملل
 4. استفاده از ظرفیت ها و تسهیلات مناطق آزاد در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی
 5. افزایش ظرفیت ها برای رقابت بازار پول و سرمایه کشور با بازارهای مشابه منطقه
 6. معرفی توانمندی ها و آخرین دستاوردهای شرکت های داخلی و خارجی فعال در بازار سرمایه، پول و بیمه
 7. معرفی خدمات نوین بانکی و بیمه ای
 8. کمک به تشکیل سرمایه در اقتصاد ملی
 9. معرفی جدیدترین فرصت های سرمایه گذاری در طرح های کلان ملی در حوزه های بازار سرمایه گردشگری، عمران، مسکن و شهرسازی و انرژی
 10. بهبود شرایط برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی سرمایه گذاری با رفع موانع و بستر سازی همکاری های بین المللی در زمینه های بانکی و بازار سرمایه
 11. ارائه جدیدترین الگوهای تامین مالی برای طرح های سرمایه گذاری از طریق بازار پول و سرمایه
 12. تبادل اطلاعات فنی و تجاری بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی، مجریان طرح های سرمایه گذاری و دست اندرکاران بازار سرمایه از طریق برگزاری نشست های تخصصی همزمان با برگزاری نمایشگاه
 13. شناساندن فضای حاکم بر کشور به سرمایه گذاران خارحی و توصیف موقعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور

 

علاقه مندان به این نمایشگاه می توانند از تاریخ 18 الی 21 آبان ماه 1394 از ساعت 18 تا 22 با مراجعه به مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش (مروارید خلیج فارس) از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند. همچنین سایت اختصاصی این نمایشگاه به آدرس http://kishebex.ir اطلاعات جامع این نمایشگاه را در بر دارد.

درخواست دمو   درخواست دمو