اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شرکت Oracle که قطعاْ همه فعالان فناوری اطلاعات آن را به خوبی می شناسند در تاریخ ۲۸ جولای ۲۰۱۶ رسما اعلام کرد که قصد دارد شرکت NetSuite که شاید کمتر شناخته شده باشد را خریداری کند. شرکت NetSuite اولین ارائه کننده سرویس های Cloud در دنیاست که کار خود را در سال ۱۹۹۸ با ارائه خدمات مالی و اداری در قالب نرم افزارهای تحت شبکه و اینترنت آغاز کرد و در حال حاضر به بیش از ۳۰۰۰۰ شرکت در بیش از ۱۰۰ کشور مختلف دنیا خدمات و سرویس های رایانش ابری ارائه می کند.

 

شرکت اوراکل (Oracle) شرکت نت سوئیت (NetSuite) را خریداری می کند

 

به نظر می رسید که خرید سرویس اصلی یاهو (Yahoo) توسط شرکت ورایزون (Verizon) که همین هفته اتفاق افتاد، با ارزشترین معامله هفته، ماه و حتی امسال در بین شرکت‌های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات باشد، اما خرید NetSuite‌ توسط Oracle که ارزش آن ۹٫۳ میلیارد دلار اعلام شده، این رکورد را شکست.  اعلام شده که دو طرف قصد دارند تا این معامله را تا پایان سال ۲۰۱۶ نهایی کنند.

 

مدیر عامل اوراکل در یک مصاحبه اعلام کرده که ترسی بابت از بین رفتن محصولات و خدمات NetSuite وجود ندارد و محصولات هر دو شرکت به نوعی مکمل هستند و همیشه به کار خود ادامه خواهند داد. در واقع منظور از این خرید، جایگزینی یا از دور خارج کردن محصولات و خدمات رایانش ابری یک رقیب نیست، بلکه سرمایه گذاری روی این محصولات جهت توسعه بازار و حضور گسترده تر در بازارهای مربوطه است.

 

همچنین مدیر عامل و پدید آورنده NetSuite نیز اعلام کرده که این معامله، یک معامله برنده - برنده برای همه طرفین شامل مشتریان، کارمندان و شرکا می باشد و از طرفی این معامله هم راستا با برنامه های بلند مدت شرکت نت سوئیت است که از ۱۸ سال پیش قصد داشته تا به قدرت و وسعتی دست یابد تا کل یک بیزینس را بر بستر رایانش ابری اداره کند.

 

این معامله و نتیجه آن، هم برای اوراکل سودآور است و هم برای نت سوئیت. با این یکپارچگی، NetSuite می تواند از وسعت و بزرگی مشتریان اوراکل برای توسعه بازارهای خود استفاده کند و Oracle هم می تواند با استفاده از ظرفیت های NetSuite مشتریان بیشتری در اندازه های مختلف را جذب کند. حضور Netsuite در بازار مشتریان میان رده و کوچک، با دلیل وجود تعداد بسیار زیاد این نوع مشتریان، همواره برای شرکت‌های بزرگ قابل توجه بوده است.

 

بسیاری از کارشناسان متخصص این حوزه پیش بینی کرده بودند که یکی از شرکت‌های Oracle یا SAP بزودی بابت خرید شرکت NetSuite اقدام خواهند کرد. از آنجایی که شرکت NetSuite اولین شرکت در زمینه Cloud می باشد، جایگاه ویژه ای در بین فعالان این حوزه داشته و دارد.

 
درخواست دمو   درخواست دمو