اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

با رأی دادگاه استیناف ایالات متحده به نفع شرکت اپل، حکم اواخر سال گذشته ملغی شده و سامسونگ باید به دلیل سوء استفاده از پتنت، ۱۱۹٫۶ میلیون دلار به اپل جریمه بپردازد. طبق رأی جدید نه تنها این مبلغ به اپل باز می گردد، بلکه اگر محرز شود که سامسونگ عمداً از پتنت های اپل استفاده نموده، مبلغ جریمه افزایش نیز خواهد یافت.
 

شرکت اپل در دادگاه استیناف برنده شد و سامسونگ باید 119.6 میلیون دلار جریمه بپردازد
یکی از این پتنت ها مربوط به ویژگی معروف «slide-to-unlock» است که در آیفون ها و آیپدهای اپل دیده می شد. از بین دیگر پتنت ها می توان به ویژگی ها و فناوری های به کار رفته در تصحیح خودکار متن و تکنولوژی مربوط به تشخیص شماره تلفن اشاره کرد.

هیئت ژوری در ماه فوریه (اواخر سال ۱۳۹۴) اعلام کرد پتنت تشخیص شماره تلفن نقض نشده، و دو مورد پتنت دیگر نیز ارتباطی به تکنولوژی های به کار رفته توسط سامسونگ ندارند. حال در تصمیم دادگاه استیناف، حکم قبلی لغو شده و جریمه ۱۱۹٫۶ میلیون دلاری سامسونگ که در ماه می ۲۰۱۴ به اپل تعلق گرفته بود، دوباره برقرار شد.

گفتنی است سه شنبه هفته آینده دیوان عالی ایالات متحده امریکا به دفاعیات این دو غول تکنولوژی گوش خواهد داد، تا نهایتاً مشخص شود که سامسونگ به خاطر کپی غیرقانونی از پتنت های اپل، چه مبلغی را به اهالی کوپرتینو بدهکار است. البته احتمالاً صدور حکم نهایی چند ماه دیگر به طول خواهد انجامید.

اگر اخیراً یکی از گوشی های سری A سامسونگ را خریده یا دیده باشید، شباهت بسیار زیادی با محصولات اپل دارند و حتی شخصی که در جریان این اختلافات نباشد به وضوح متوجه این شباهت بسیار زیاد خواهد شد. هر چند که طراحی محصولات سامسونگ بسیار زیباتر و چشم نوازتر شده، اما اصول طراحی های اپل در این طرح ها کاملاً به چشم می خورد.

درخواست دمو   درخواست دمو