اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

انتظارها برای از راه رسیدن پرچمدار جدید شرکت Apple یعنی گوشی‌های آیفون به سر رسید و معرفی و ارائه آیفون ۷ رسماً از امروز آغاز می شود. هنوز بسیاری از ویژگی ها و امکانات آن ناشناخته است و هنوز درباره گوشی‌ هوشمند جدید آیفون اطلاعات پراکنده ای به دستمان می‌رسد. از جمله اینکه مدل‌های مختلف آیفون ۷ قابلیت فیلم‌برداری ۴K با سرعت فوق‌العاده ۶۰ فریم بر ثانیه را دارند. همچنین خبر رسیده که فاکس‌کان فرآیند ارسال آیفون ۷ به کشورهای مختلف دنیا را شروع کرده است.
 

شرکت اپل رسماً عرضه گوشی آیفون 7 در سطح بین‌المللی را آغاز کرد
بنابر گزارش‌های منتشره، تعداد ۳۷۰ هزار دستگاه از مدل‌های مختلف آیفون ۷ به کشورهایی که فروش خوبی برای آیفون در آن‌ها پیش‌بینی شده، ارسال شده است. این کشورها ظاهرا شامل بریتانیا، هلند، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا و چند کشور دیگر هستند. با این‌حال اگر نگاهی به تاریخچه فروش مدل‌های قبلی آیفون بیندازیم و آمارهای قبلی را مبنای پیش‌بینی برای فروش آیفون ۷ قرار دهیم، باید در هفته اول عرضه آیفون ۷، منتظر فروش ۱۰ میلیون دستگاه در سراسر دنیا باشیم که با این محاسبات، ۳۷۰ هزار دستگاه در مقابل تقاضای حجیم پیش بینی شده، رقم بسیار ناچیزی است.

پیش از این هم بعضی کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند مدل‌های مختلف آیفون ۷ فروش خوبی نخواهند داشت،‌ اما بعضی دیگر نظر مخالف داشتند. آیفون ۷ از نظر ظاهری تغییرات زیادی را نسبت به مدل پیشین به خود ندیده است اما تراشه آن قدرتمندتر شده و درنتیجه می‌توانیم منتظر بهبود عملکرد این گوشی باشیم. ضمن اینکه قابلیت‌هایی مثل ضد آب بودن و اضافه کردن رنگ‌های جدید هم می‌تواند انگیزه‌ای برای مشتریان باشد.

از سوی دیگر بداقبالی سامسونگ درمورد گلکسی نوت ۷ و ماجرای آتش گرفتن باتری، فرصت خوبی برای اپل محسوب می‌شود تا توجه طرفداران فبلت را به آیفون ۷ پلاس جلب نماید. شکست سامسونگ بدون شک روی فروش آیفون تاثیر مثبت می‌گذارد و باید منتظر ماند و دید این تاثیر تا چه اندازه خواهد بود.

 
درخواست دمو   درخواست دمو