اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ یکی از برترین موبایل های معرفی شده به بازار بود که اندگی پس از ارائه در سطح بین المللی، پس از گزارشات متعدد در مورد انفجار باتری این دستگاه هنگام شارژ، سامسونگ بالاخره فراخوانی مبنی بر جمع آوری این محصول اعلام کرد.
 

شرکت سامسونگ برای جمع آوری موبایل‌های Galaxy Note 7 فراخوان داد
گفتنی است مشکل فوق در دستگاه های معیوب به هنگام شارژ به وجود می آید و ظاهراً مشکل تنها به خود باتری مربوط می‌شود و به مدارهای شارژ یا شارژر ارتباطی ندارد. البته این ایراد فقط در تعداد بسیار کمی از فبلت ها وجود داشته، اما وقتی عرضه چند میلیونی این تلفن همراه را در نظر بگیریم، مشکل برجسته‌تر خواهد شد. در همین راستا، سامسونگ در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که موبایل های فروش رفته را جمع آوری خواهد کرد. آنها همچنین عنوان داشتند تا امروز 35 مورد گزارش مبنی بر مشکلات مختلف گلکسی نوت 7 به دست آنها رسیده.

با این تفاسیر، جمع آوری فبلت پرچمدار سامسونگ را می توان یکی از بزرگ ترین فراخوان های دنیای فناوری برشمرد، که البته اولین نمونه به شمار نمی رود. اپل هم سال گذشته مجبور به جمع آوری Beats Pill XL شد. کمپانی Fitbit نیز به خاطر حساسیت های پوستی ایجاد شده توسط دستبند سلامتی Force به مشکلی بزرگ برخورد. در همین رابطه، بزرگ ترین فراخوان جمع آوری در تاریخ را می توان متعلق به ایربگ های Takata دانست، که بیش از 50 میلیون ابزار معیوب را در بر گرفت.

متن بیانه سامسونگ برای جمع آوری گوشی های گاکسی نوت 7 به شرح زیر می باشد:
سامسونگ به ساخت محصولاتی با کیفیت متعهد است، و ما تمامی گزارشات مربوط به وقایع اتفاق افتاده برای مشتریان، که ارزشمندترین سرمایه ما به شمار می روند، را با جدیت تمام دنبال می کنیم. در پاسخ به خبرهای دریافتی مبنی بر مشکلات گلکسی نوت 7، تحقیقاتی جامع را صورت داده و متوجه شدیم که مشکل مربوط به سلول باتری موبایل است.

تا به امروز (1 سپتامبر) تعداد 35 مورد ایراد در این تلفن همراه گزارش شده، و ما در حال حاضر به بررسی و بازرسی دقیق و کامل تأمین کنندگانمان مشغولیم تا باتری های معیوب در بازار را شناسایی کنیم. با این حال، به خاطر اینکه ایمنی و سلامت مشتریانمان در درجه اول اهمیت قرار دارد، فروش گلکسی نوت 7 را متوقف نمودیم.

مشتریانی که تا به امروز این محصول را خریده اند نیز می توانند با مراجعه به مراکز فروش سامسونگ، موبایل خود را تحویل داده و طی هفته های آتی یک دستگاه تلفن همراه نو تحویل بگیرند.

ما نسبت به مشکلات ایجاد شده در بازار فروش به واسطه تصمیم اخیر آگاه هستیم، اما با توجه به هدفمان مبنی بر ارائه با کیفیت ترین محصولات به مشتریان، ناچار به این کار شده ایم، ضمن اینکه با تمامی شرکای تجاری رایزنی کرده ایم تا فرایند تعویض دستگاه با سرعت و سهولت هرچه بیشتر انجام شود.

 
درخواست دمو   درخواست دمو