اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

چند سال پیش بود که شنیدیم اپل به شرکت شارپ، پیشنهادی یک میلیارد دلاری داده تا کارخانه‌های ساخت صفحه‌ی نمایش خود را پیشرفت دهد و صفحه‌های آیفون را بسازد. با این حال، شارپ به مشکلات مالی سنگینی برخورد کرد و صفحه‌های نمایش خوب‌اش هیچ وقت در آیفون‌ها و آیپدها استفاده نشدند. در نهایت، Foxconn که از کارخانه‌های سازنده‌ی آیفون است، موفق شده برای خرید Sharp به توافق برسد.

 

شرکت فاکس کان (Foxconn) شرکت شارپ (Sharp) را به قیمت ۳٫۸ میلیارد دلاری خریداری کرد

 

شرکت Sharp همواره به تولید صفحات نمایش با کیفیت و مرغوب معروف بوده و تکنولوژی‌های منحصر به فردی در زمینه انواع صفحات نمایش به بازار ارائه کرده است. برای مثال ارائه رنگ زرد به عنوان یک رنگ اصلی در کنار سه رنگ قرمز، سبز و آبی، یکی از ابداعات این شرکت خوش نام و بلند آوازه ژاپنی بود. اما Sharp در چند سال اخیر با مشکلات مالی بزرگی دست و پنجه نرم می کرد و از وضعیت خوبی برخوردار نبود.

 

سرانجام شرکت فاکس‌کان شارپ را به قیمت ۳٫۸ میلیارد دلار خریداری کرد. شرکت شارپ، یکی از بهترین سازنده‌های صفحه‌ی نمایش در دنیا است و گوشی‌های بدون لبه‌ی این شرکت، در ژاپن محبوبیت زیادی دارند. طبق گزارش‌های منتشر شده، تخصص شارپ در ساخت صفحه‌های نمایش، به فاکس‌کان کمک خواهد کرد تا آیفون‌های اپل را که از صفحه‌های OLED استفاده خواهند کرد، بسازد.

 

البته شرکت شارپ در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار ندارد و نمی‌تواند صفحه‌های نمایشی با کیفیت و قیمت مناسب تولید کند، به همین دلیل تا به راه افتادن دوباره‌ی شارپ، اپل احتمالا به سامسونگ برای ساخت صفحه‌های نمایش آیفون روی خواهد آورد. با این حال، انتظار می‌رود تا با کمک فاکس‌کان، شارپ بتواند در ساخت صفحه‌های نمایش آیفون‌های آینده، نقش بزرگی داشته باشد. شرکت شارپ همچنین حق ساخت تکنولوژی IGZO را در اختیار دارد که به کمک آن، صفحه‌های نمایش گوشی‌های شارپ طوری ساخته می‌شوند که مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و در مصرف باتری، صرفه‌جویی بسیاری می‌کنند.

 
درخواست دمو   درخواست دمو