اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شرکت Dell به تازگی اعلام کرده که قرارداد 67 میلیارد دلاری اش برای خرید شرکت EMC نهایی شده است. این قرارداد، بزرگترین قرارداد مربوط به ادغام تاریخ تکنولوژی تا به امروز به شمار می رود. کمپانی جدید که نام آن Dell Technologies خواهد بود، 140 هزار کارمند در سراسر جهان دارد و مقر اصلی آن در شهر هاپکینستون ایالت ماساچوست آمریکا واقع خواهد شد.
 

شرکت DELL با خرید EMC بزرگترین قرارداد ادغام تاریخ تکنولوژی را به نام خود ثبت کرد
مایکل دل (Michael Dell) مدیر عامل شرکت دل، ضمن اشاره به ارزش 74 میلیارد دلاری Dell Technologies طی مصاحبه‌ای اعلام کرده است: «با در نظر گرفتن زنجیره عرضه، قدرت ما در بازار فعلی و وسعتمان، احساس می کنیم که از جایگاه خوبی در حوزه های جدید و فعلی تکنولوژی برخوردار هستیم.» البته ریزش احتمالی بیش از 2 تا 3 هزار کارمند و فرصت شغلی نیز از دیگر تبعات این ادغام به شمار می رود که اخبار آن کم و بیش از گوشه و کنار شنیده می شود.

خبرهای مربوط به قرارداد Dell و EMC برای اولین بار در ماه اکتبر سال گذشته میلادی به گوش رسید و نزدیک به 11 ماه طول کشید تا نهایی شده و به اتمام برسد. دل و کمپانی سرمایه گذار شریک آن، یعنی Silverlake برای به سرانجام رسیدن این قرارداد، نزدیک به 40 میلیارد دلار بدهکار شدند و دل برای تامین 5 میلیارد دلار باقیمانده مورد نیازش، توافقاتی را هم بر سر فروش واحد نرم افزار و تجارت سرویس های فناوری اطلاعات خود با طرف های دیگر انجام داد.

ادغام اخیر دو کمپانی مورد اشاره، بسیار عظیم بوده و مشابه آن تاکنون در تاریخ تکنولوژی دیده نشده است. دل که یک کمپانی خصوصی به شمار می رود، نه تنها EMC را خریداری کرده بلکه تمام زیرمجموعه های آن را نیز تحت تملک خود درآورده است. از جمله این زیرمجموعه ها می توان به کمپانی امنیت سایبری RSA Security، شرکت تولیدکننده نرم افزار Pivotal Software و کمپانی سازنده نرم افزارهای ابری Virtustream اشاره کرد که البته تمام آنها سهامی عام باقی خواهند ماند.

بنابر اعلام کمپانی VMWare، یکی دیگر از زیرمجموعه های EMC، مایکل دل به عنوان رییس هیئت مدیره کمپانی جدید برگزیده شده است و «ایگان دوربان» (Egon Durban) یکی از مدیران Silverlake هم در هیئت رئیسه آن فعالیت خواهد کرد. در همین حال، «جوزف توچی» (Joseph Tucci)، رییس هیئت مدیره VMware که این مسئولیت را از سال 2007 برعهده داشته، از سمت مدیریت Dell Technologies کناره گیری کرده است.

قبلاً در حوزه های نرم افزاری و فناوری‌های مربوطه شاهد ادغام های متعددی بوده ایم که از آن جمله میتوان به ادغام شرکت های Audodesk و Alias که نرم افزارهای معروف 3DStudio Max و Maya را تولید کرده اند و یا شرکت های Adobe و Macromedia نیز اشاره نمود، اما ادغام تکنولوژیکی در این سطح و گستردگی که هم شامل حوزه های نرم افزاری شده و هم سخت افزار را در بر گرفته برای اولین بار است که در این وسعت و مقیاس اتفاق افتاده.

درخواست دمو   درخواست دمو