اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

همزمان با دومین دور همایش شهر هوشمند، رویداد نوآورانه ی طرح ایده و حل مسائل شهری با عنوان «شهرآورد هوشمند» در تهران برگزار خواهد شد. این رویداد که به همت مرکز نوآوری فناپ برگزار می‌ گردد، فرصتی را به ایده‌ پردازان و افراد خلاق می‌ دهد تا به طرح ایده‌ های خود در زمینه ی کاهش آلودگی هوا، ایمنی سازه‌ ها، کنترل ترافیک، پارکینگ هوشمند، بهینه‌ سازی مراکز خرید، مدیریت پسماند شهری، هوشمند سازی حمل و نقل، هشدار دهنده‌ های نشت آب و هشدار دهنده‌ های آتش‌ سوزی بپردازند.

 

شهرآورد هوشمند، یکم و دوم شهریورماه ۱۳۹۵ در تهران برگزار می گردد

 

صاحبان ایده و فکر تا ۲۵ مردادماه ۱۳۹۵ فرصت دارند تا ایده خود را در سایت رویداد به آدرس iransmartcity.ir ثبت نمایند. از میان ایده‌ های ثبت شده در پرتال همایش، ۱۰ ایده به مرحله ی نهایی راه پیدا خواهند کرد تا با یکدیگر به رقابت بپردازند.

 

در روز های برگزاری رویداد، امکان بهره‌‌مندی از راهنمایی مربیان و کارگاه‌ های آموزشی برای ایده‌ پردازان برگزیده فراهم می‌ شود تا خود را برای ارائه ی ایده به هیئت داوران آماده کنند. در روز پایانی رویداد نیز شرکت‌ کنندگان در حضور هیئت داوران با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و در پایان به سه تیم برگزیده ی این رویداد به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ میلیون ریال جایزه ی نقدی اهدا خواهد شد.

لازم به ذکر است شهرآورد هوشمند، یکم و دوم شهریورماه در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد. همچنین علاقه‌مندان می توانند در صورت تمایل، موارد را در کانال تلگرام این رویداد به آدرس https://telegram.me/iransmartcityconf دنبال نمایند.

 

نکات کلیدی برای ارائه ایده ها عبارتند از:

 • هدف طرح‌های ارسالی و آثار آنها ارائه خدمات بهتر و هوشمندانه به شهروندان و فعالان اقتصادی به منظور صرفه جویی در زمان و ارتقای کیفیت زندگی و کسب و کار است.
 • در طرح‌های ارسالی لازم و ضروری است به سیاست‌ها و مقررات حاکمیتی و قوانین، تعامل پذیری، استانداردها، امنیت و محرمانگی و ارزش‌های فرهنگی، در سناریوها و طرح‌های هوشمند سازی شهرها و خدمات مرتبط توجه شود.
   
 • توجیه سرمایه‌گذاری و امکان پذیر بودن طرح ارسالی با توجه به زیر ساخت‌ها و فناوری‌های در دسترس در طرح‌های ارسالی لحاظ شود.
   
 • مخاطب طرح‌های ارسالی می‌تواند شهرداری‌ها، دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی مسئول ارایه خدمات به شهروندان و فعالان اقتصادی و کسب و کارها، سرمایه گذاران و اپراتورهای خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات باشد.
   
 • جزئیات طرح‌های ارسالی به گونه‌ای باشد که از یک سو انتشار و ارائه آن گویای نسبتا دقیق از مشخصات طرح و قابل درک برای مخاطبین باشد و از سوی دیگر، مانع کشف ایده و هسته اصلی فکر و نوآوری در طرح باشد. بدیهی است دبیرخانه همایش هیچ گونه مسئولیتی در قبال سوءاستفاده‌های بعدی از طرح و ایده‌های ارسالی نخواهد داشت و براساس ضوابط داوری و معیارهای انتخاب طرح مجاز به انتشار و ارائه طرح دریافتی خواهد بود.
   
 • قید صریح صاحب طرح و ایده و یا منبع مورد استفاده یا اقتباس در طرح ارسالی الزامی است. در این مشخصات مسئولیت درستی آن به عهده ارسال کننده طرح است و دبیرخانه پاسخ گوی شکایات یا ادعاهای دیگران نخواهد بود.
   
 • در مواردی که صاحب طرح و ارسال کننده طرح متفاوت باشند، در صورت قابل قبول بودن ارائه طرح در مراحل داوری همایش احراز گردد، اعلام رضایت صاحب طرح نیز الزامی است. 
درخواست دمو   درخواست دمو