اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

یکی از بزرگ ترین سؤالات در مورد خرید یاهو توسط ورایزن، آینده کاری «ماریسا میر» مدیرعامل این کمپانی در شرکت مخابراتی ورایزن است. اما طبق اسنادی که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) منتشر شده، برکناری او بیش از ۴۴ میلیون دلار درآمد برایش به همراه خواهد داشت.
 

ماریسا میر مدیر عامل یاهو، در صورت اخراج از یاهو ۴۴ میلیون دلار پاداش می گیرد
اگر قرارداد فوق بدون هیچ مشکلی پیش برود، «میر» به مدت یک سال می تواند از مزایای پایان کار برخوردار شود. طبق این طرح، یک سال حقوق کامل، پاداش کامل سالیانه و مخارج خدمات پزشکی به او تعلق می گیرد. همچنین امکان به جریان انداختن هرگونه حق سهام به مدت ۶ ماه پس از پایان کار نیز جزو پاداش وی به حساب می‌آید.

مبلغ کل حقوق، پاداش و مزایای سالیانه «مریسا میر» نهایتاً به ۳ میلیون دلار می رسد، اما آنچه منبع اصلی درآمد اوست، «طرح طلایی مزایای پایان کار» است که می تواند بالغ بر ۴۰٫۹ میلیون دلار را در قالب حق صاحبان سهام برایش به ارمغان آورد. گفتنی است رقم فوق مقدار سهام اسمی یا مشروط «میر» در کمپانی یاهو است که در صورت اخراجش از این شرکت قابل وصول خواهد بود.

البته هنوز مشخص نیست که آیا «میر» در یاهو (ورایزن) باقی می ماند یا خیر، اما گزارشات مختلف نشان می‌دهند پس از خاتمه نقل و انتقال طی ۶ الی ۹ ماه آینده، او از این شرکت بیرون خواهد رفت، و بنابراین طبق قراردادش می تواند مزایای طلایی را دریافت نماید.

گفتنی است رقم دریافت نهایی «میر» بر حسب شرایط ممکن است تغییر کند، و پیش‌تر برخی از اسناد یاهو نشان می دادند طرح طلایی ترک کار او بالغ بر ۵۴٫۹ میلیون دلار خواهد بود.

 
درخواست دمو   درخواست دمو