اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

مایکروسافت به تازگی خبر از ملکیت شرکت Beam داده است. Beam سرویسی برای استریم زنده‌ ویدیو با قابلیت تعامل همزمان با آن است. به احتمال زیاد مایکروسافت می‌خواهد با سرویس خریداری شده جدید خود، استریم زنده‌ی روند بازی ساخت خودش را به Xbox One بیاورد. در حال حاضر Xbox از سرویس استریم Twitch برای پخش ویدیو استفاده می‌کند.

 

مایکروسافت سرویس استریم ویدئوی Beam را به منظور توسعه سرویس تعاملی Streaming خریداری کرد

 

در مقام مقایسه باید گفت که سرویس Beam ساختاری مشابه با سرویس Twitch دارد، اما اجازه می‌دهد بیننده‌ها با آنچه که مشغول تماشای آن هستند، تعامل داشته باشند. می‌توان با استفاده از Beam، به برنامه‌ها قابلیت رای دادن اضافه کرد. بیننده‌ها هم با دیدن ویدیوها، امتیاز می‌گیرند و رنکشان بالا می‌رود. در واقع با بالا رفتن رنک بازکنان، آنها می توانند از امکانات بیشتر و بهتری برخوردار شوند.

 

اما نکته قابل توجه و رقابتی Beam نسبت به Twitch تاخیر استریم ویدیوها در Beam می باشد. تاخیر استریم ویدیوها در Beam کمتر از یک ثانیه است در حالی که این رقم برای Twitch به چند ثانیه می رسد. یعنی ا طریق Beam بیننده‌ها دقیقا همان چیزی را می‌بینند که در حال روی دادن است. این تاخیر کم، با توجه به اینکه بیننده‌ها قرار است با ویدیوها تعامل داشته باشند، یکی از قابلیت‌های مهم Beam به شمار می رود.

 

پشتیبانی از سیستم‌های عامل Android، iOS و هم‌چنین Kindle یا Apple TV هم از دیگر مشخصه‌های مهم و بارز Beam است. فعلا مشخص نیست که آیا مایکروسافت می‌تواند با سرویس Beam به Twitch برسد، اما مطمئنا با پشتیبانی این شرکت بزرگ، محبوبیت Beam بسیار بالاتر خواهد رفت. یکی از سخنگویان مایکروسافت پس از اعلام این خبر گفت که خریدن Beam هیچ تاثیری در همکاری ایکس‌باکس و Twitch نخواهد داشت.

 
درخواست دمو   درخواست دمو