اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

متاسفانه طی چند سال اخیر شاهد رشد خشونت در کلام و نوشتار هستیم و توهین در قالب ارسال انواع مطالب نظیر کامنت هایی که در شبکه های اجتماعی یا مسنجرها ارسال می شود رشد چشمگیری داشته است. اما خوشبختانه متولیان بزرگ فناوری اطلاعات بیکار ننشسته اند و همگام با هم در تلاشند تا جلوی رشد این خشونت ها و توهین ها را بگیرند. مایکروسافت هم همانند اینستاگرام و توییتر از برنامه‌هایی برای به حداقل رساندن حرف‌های خشونت‌بار یا توهین‌آمیز در ارتباطات آنلاینش خبر داد.
 

مایکروسافت هم به جمع مبارزین محتوای بد و نامناسب در فضای مجازی پیوست
شرکت Microsoft امیدوار است بتواند با اجرای برنامه‌های جدید خود، فضای سالم‌تری را برای ارتباطات آنلاین مشتریانش فراهم نماید. سرویس مشتریان مایکروسافت قرار است امکانی را از طریق یک فرم مخصوص تحت وب فراهم کند تا به کاربران امکان ‌دهد حرف‌های خشونت‌بار، تنفرزا یا تبعیض‌آمیز و توهین‌ها را به سرعت و در عین سادگی به مایکروسافت گزارش دهند. به غیر از این، قابلیتی وجود خواهد داشت تا کاربران درخواست بازگشت یا اصلاح محتوای حذف شده را داشته باشند.

مایکروسافت در متن منتشر در وبلاگ رسمی‌اش اشاره کرده که از سال‌ها پیش به موضوع جلوگیری مزاحمت‌های آنلاین توجه داشته، اما هنوز به یک سیستم جامع همه جانبه نرسیده و امیدوار است با به‌کارگیری ابزارهای جدید راه حل مناسبی برای این مشکل پیدا کند. مایکروسافت همچنین در این خصوص توضیح داده: «وقتی یک درخواست یا شکایت به ما می‌رسد، ما آن را به‌طور دقیق بررسی می‌کنیم و از معیارهای متفاوت متناسب با محتوا آن درخواست را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. سپس با توجه به شرایط خاص هر درخواست، اقدامات مربوط به آن را در دستور کار قرار می‌دهیم.»

این در حالیست که به گفته مایکروسافت، برای اعمال این اصلاحات نیازی به تغییر مقررات و ضوابط نیست. چرا که این مقررات از پیش به نحوی تنظیم شده‌اند که اجازه تولید محتوای خشونت‌بار یا توهین‌آمیز داده نشود. با این حال هدف از طرح برنامه جدید، آسان‌‌تر و ضابطه‌مندتر شدن روند دریافت گزارش‌های مشتریان است.

درخواست دمو   درخواست دمو