اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شرکت نوکیا پس از فروش بخش تلفن های همراه خود به مایکروسافت، بصورت ویژه روی بخش های نرم افزاری و برخی ابزارهای خاص و نوآورانه فعالیت می نماید که یکی از بهترین تولیدات این مجموعه سرویس نقشه هوشمند آن موسوم به HERE است. چندی پیش نوکیا این سرویس را برای گوشی های سامسونگ فعال کرده بود که مورد توجه بسیاری از برند های معتبر جهان قرار گرفت.
 

نوکیا سرویس نقشه خود موسوم به Here Maps را به فروش خواهد رساند
پس از مدت ها گردش شایعات بر سر زیان ها در خصوص خریداران احتمالی این سرویس، سرانجام نوکیا تصمیم گرفت Here Maps را به کنسرسیومی متشکل از برخی خودروسازان معتبر واگذار نماید. ارزش این معامله 3.07 میلیارد دلار اعلام شده و مقرر شده در سه ماهه اول سال آینده، این معامله نهایی شود.

بر اساس اعلام رسمی نوکیا، کنسرسیوم خریدار سرویس HERE Maps از شرکت های BMW، Daimler و Audi تشکیل شده که هر سه شرکت آلمانی بوده و از آنجا که یکی از بخش های اصلی نوکیا در آلمان مشغول به فعالیت می باشد، این معامله در شرایط مطلوبی صورت خواهد پذیرفت و علاوه بر تامین نیاز این خودروسازان بابت سرویس خوب نقشه نوکیا، راه را برای کسب درآمد از طریق فروش لایسنس این سرویس به سایر خودروسازان برای کنسرسیوم فراهم خواهد کرد.

با این معامله بزرگ و واگذاری این بخش از نوکیا پس از واگذاری بخش تلفن های همراه، آینده نوکیا و برنامه های پیش روی این شرکت برای علاقه مندان و پرسنل این شرکت مبهم بوده و مشخص نیست نوکیا در آینده به چه شکل و در چه زمینه ای فعالیت خواهد کرد. این موضوع از آنجایی مهمتر می شود که هزینه 6454 نفر پرسنل اختصاصی بخش Here Maps نیز از دوش نوکیا برداشته شده و عملاً بخش اعظم مشکلات این شرکت بابت مدیریت و تامین این تعداد پرسنل، حل شده و می تواند راهگشای این شرکت باشد.

لازم به ذکر است موفقیت سرویس نقشه نوکیا در ارائه یک عملکرد خوب و بی نقص، برند های بزرگی را علاقه مند به خرید آن کرده بود که می توان به شرکت های خودرو ساز بزرگ از سراسر دنیا، فیس بوک، اپل، علی بابا، آمازون، اوبر و ... اشاره کرد.

درخواست دمو   درخواست دمو