اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شرکت ورایزون رسماْ تایید کرده که در حال خرید هسته اصلی تجارت Yahoo می باشد و بزودی این اقدام صورت خواهد پذیرفت. این معامله به ارزش ۴٫۸۳ میلیارد دلار بصورت نقدی صورت خواهد پذیرفت. این دومین خرید مهم و بزرگ شرکت Verizon است که از اهمیت بالایی برای ارتقاء جایگاه این شرکت در حوزه ارتباطات و وب برخوردار است. این شرکت چندی پیش نیز مالک مجموعه AOL (شرکت American Online) به ارزش ۴٫۴ میلیارد دلار شد.

 

کمپانی Verizon هسته اصلی Yahoo را خریداری می کند

 

بر اساس آمار موجود، شرکت یاهو بیش از یک میلیارد مخاطب دارد که تنها ۶۰۰ میلیون نفر آنها کاربران فعال موبایل هستند که از سرویس های مختلف Yahoo‌ استفاده می کنند. این میزان کاربر در سطح جهانی به ورایزون کمک می‌کند تا درآمد حاصل از تبلیغات دیجیتالی خود را به میزان چشمگیری افزایش دهد. این خرید همچنین Verizon را در بالاترین جایگاه رقابتی در بین ارائه دهندگان رسانه های دیجیتالی موبایل در سطح بین المللی قرار می دهد و سرعت افزایش و کسب درآمد این مجموعه را چند برابر می نماید.

 

طبق برنامه این معامله قرار است حداکثر تا سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی نهایی شود. اما این معامله هیچ کدام از زیرمجموعه ها و سهام شرکت یاهو در سایر کسب و کار ها را شامل نمی شود. برخی از مشهورترین و مهم ترین زیرمجموعه های یاهو، سهام این شرکت در هلدینگ مشهور علی بابا (Alibaba) و سهام یاهو ژاپن و چند مورد دیگر می باشند. این معامله همچنین نقدینگی موجود یاهو را نیز در بر نمی گیرد.

 

پس از این معامله، یاهو تغییر نام خواهد داد و با داشته های خود که به برخی از آنها اشاره شد، بصورت یک شرکت جدید خصوصی به کار خود ادامه خواهد داد. البته نکته بسیار مهم و قابل توجه، ارزش همین داشته هاست که برآوردهای  اولیه ارزشی معادل ۴۰ میلیارد دلار برای آنها را تخمین زده اند.

 

نکته قابل توجه و مهم دیگری که شرکتی نظیر Verizon را تشویق کرده تا صرفاْ سهام اصلی کسب و کار یاهو را خریداری کند، ارزش بالای افزوده فعالیت در زمینه تبلیغات رسانه ای دیجیتال است که برای شفاف تر شدن ارزش این بازار می توان به عدد ۴۰۰ میلیارد دلار اشاره کرد که درآمد عادی جریان تبلیغات رسانه ای در ورایزون برآورد شده است.

 

یاهو (Yahoo) یکی از تاثیرگذارترین شرکت ها در عرصه اینترنت بود و عملاْ یاهو بود که اینترنت را از یک طرح تحقیقاتی دولتی به یک ابزار کاربردی جهانی مبدل ساخت و سرویس ایمیل یاهو نیز یکی از پیشگامان ارائه این نوع سرویس در سطح بین المللی بود. همچنین مسنجر و چت یاهو برای سالیان سال، یکی از محبوبترین سرویس های اینترنت بود که همواره مورد استفاده کاربران و علاقه مندان به وب بود.

 

سهامداران و مالکان یاهو بسیار تاسف میخورند که چرا در روزهای اوج این مجموعه که پیشنهادهایی نظیر پیشنهاد تامبلر برای خرید به ارزش ۱۱ میلیارد دلار و یا پیشنهاد مایکروسافت و سایر بزرگان را رد کرده اند. البته در آن زمان و در اوج شکوه، هیچکس گمان نمی کرد یاهو با آن همه عظمت و مخاطب، ناگهان در مقابل گوگل و فیسبوک و سایر سرویس های جدید، اینگونه افت داشته باشد و حتی حضور شخصی مانند مریسا مایر که از گوگل به یاهو آمد و همه مطمئن بودند شکوفایی یاهو را به دنبال خواهد داشت، نتوانست ثمری داشته باشد.

 
درخواست دمو   درخواست دمو