اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

چه کسی تصور می کرد که چنین چیزی ممکن باشد؟ یک گوشی نوکیا 301 مانع اصابت گلوله به یک مرد در افغانستان شد و عملاً جان وی را از مرگ نجات داد. گوشی نوکیا با مقاوت بی نظیر خود گلوله را در خود نگه داشته و ضمن آسیب دیدگی کامل، مانع از عبور گلوله شد.
 

گوشی قدیمی نوکیا ۳۰۱ جان یک انسان در افغانستان را نجات داد
پیتر اسکیلمن، یکی از توسعه دهندگان این گوشی بعد از آگاهی از این اتفاق، با درج یک خبر در توئیتر از این ماجرا بهره برداری کرده و به نوعی طراحی منحصر بفرد این گوشی را به رخ کشیده. در این توئیت نوشته شده: یک گوشی نوکیا که من روی آن کار کرده بودم، جان یک مرد در افغانستان را نجات داد ...

گوشی های نوکیا همواره بخاطر مقاومت بسیار بالا معروف بودند و تقریباً همه گوشی های تولیدی این شرکت از آزمایش سقوط از ارتفاق، بارها و بارها سربلند بیرون آمده بودند. نوکیا به دلیل همین مقاومت بالای گوشی های تولیدی و البته کیفیت آنها، یکی از برندهای محبوب جهانی بود که متاسفانه به دلیل سیاست های غلط، از گردونه رقابت حذف شد.

اما اخیرا اخبار محتلف حاکی از حضور مجدد این برند در بازار است. بخصوص که خبر می رسد پس از استقلال دوباره بخش گوشی های نوکیا از مایکروسافت، این شرکت (نوکیا) با خرید سهام خود از شرکت های مختلف و همچنین سهام شرکت هایی نظیر زیمنس و همزمان تولید گوشی های جدید مبتنی بر اندروید، به دنبال بازگشت قدرتمندانه به بازار است.

بنابراین در حالی که خبر از انفجار باتری های سامسونگ دنیا را پر کرده و همچنین داغ کردن گوشی های اپل در کنار رسوایی های ناشی از لو رفتن اطلاعات همواره به گوش می رسد، این حادثه برای نوکیا یک خیر مسرت بخش و مثبت تلقی شده و برای این برند بار تبلیغاتی بسیار خوبی همراه دارد.

درخواست دمو   درخواست دمو