اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

گوگل اعلام کرد برای خرید شرکت «Apigee» به قیمت ۶۲۵ میلیون دلار، معادل ۱۷٫۴۰ دلار به ازای هر سهم، به توافق رسیده است و این قرارداد تا انتهای سال جاری نهایی خواهد شد. شرکت نرم‌افزاری Apigee که در سن خوزه مستقر است، به مدیریت «رابط برنامه نویسی نرم افزار» یا همان API ها و یکپارچه سازی آنها با مدل های کسب و کار دیجیتال می پردازد.
 

گوگل یک شرکت متخصص در حوزه مدیریت API را به مبلغ ۶۲۵ میلیون دلار خریداری کرد
در این رابطه «دایان گرین» معاون ارشد کسب و کار کلاود گوگل می گوید: «اضافه شدن راهکارهای API شرکت Apigee به خدمات کلاود ما باعث تسریع روند به کار گیری تعاملات دیجیتال با کیفیت بالا از سوی مشتریان خواهد شد.» گفتنی است در بین مشتریان کنونی Apigee نام هایی همچون Walgreens یا AT&T و Bechtel به چشم می خورند، ضمن اینکه آنها با آمازون به منظور مدیریت بک اِند های «خدمات وب آمازون» یا AWS نیز مشارکت دارند.

از جمله کاربردهای واقعی Apigee در همکاری با Walgreens می توان به Photo Prints API اشاره کرد که امکان چاپ عکس های کاربران در تمامی شعب Walgreens را فراهم می‌سازد، یا Prescription API که برای تجویز مجدد نسخه های پزشکی از طریق اپلیکیشن موبایل استفاده می شود.

«چت کاپور» مدیرعامل «Apigee» نیز در کنفرانس مطبوعاتی اعلام داشت: به عصر محاسبات ابری پا گذاشته‌ایم، جایی که سازمان ها بسیاری از برنامه های حیاتی کسب و کارشان را بر بستر کلاود، و حتی چندین کلاود مختلف انجام می دهند. با سابقه درخشان در حوزه فناوری های وب و موبایل، مطمئن هستیم مشارکت ما با گوگل بهترین راه برای توسعه این تحولات دیجیتال خواهد بود.

لازم به ذکر است این حرکت اهالی مانتن ویو پس از خرید EMC Corporation از سوی کمپانی Dell صورت گرفته، که به نوعی عملکرد مشابهی در حوزه ارائه راهکارهای کسب و کار های دیجیتال دارد.

درخواست دمو   درخواست دمو