اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

رقابت های هک و امنیت PwnFest امسال، روز گذشته در شهر سئول کشور کره جنوبی برگزار شد و طی آن برخی از حفره های امنیتی و خطرناک محصولات مختلف نمایان گردید. در این بین یکی از گروه های هکر کلاه سفید به نام Qihoo 360، توانستند به چند نرم افزار و تلفن هوشمند در عرض چند ثانیه نفوذ کرده و جمعاً ۵۲۰ هزار دلار برنده شوند.
 

حفره امنیتی بزرگی در گوشی موبایل گوگل پیکسل شناسایی شد
واضح ترین و البته حساس ترین مورد هک این گروه خیرخواه، تلفن های هوشمند پیکسل و پیکسل اکس ال بود که به احتمال زیاد به روز رسانی و وصله های امنیتی بزرگی روی دست کمپانی گوگل خواهد گذاشت. تیم Qihoo 360 با نفوذ از راه دور و نصب یک اپلیکیشن پس زمینه کوچک در موبایل های کمپانی ساکن مانتین ویو، در طی ۶۰ ثانیه و به سادگی تمام دسترسی های ممکن را دریافت کرده و عملاً کنترل تمام داده ها، شامل عکس و فیلم، شماره تلفن ها و هر نرم افزار دیگری را در اختیار گرفتند.

گفته می شود این حفره امنیتی از روز نخست عرضه این تلفن های هوشمند وجود داشته و حالا به لطف این گروه هکر، گوگل می تواند سریعاً برای رفع آن اقدام نماید. گفتنی است گروه Qihoo 360 در بخش دیگری از این نمایشگاه، مرورگر مایکروسافت اج را هک نموده و به اپلیکیشن ادوبی فلش نیز در عرض تنها ۴ ثانیه رخنه کردند.

درخواست دمو   درخواست دمو