اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

کوالکام در کنار معرفی رسمی چیپست اسنپدراگون ۸۳۵، از فناوری «Quick Charge 4» یا شارژ سریع نسخه ۴ نیز رونمایی کرده است که جدیدترین نسخه از تکنولوژی افزایش سرعت شارژ باطری های آن به شمار می رود.

اخبار سایت حساب رایان - کوالکام از فناوری Quick Charge 4 رونمایی کردکمپانی مذکور هنگام معرفی این تکنولوژی مدعی شد که دارندگان موبایل های هوشمند بهره مند از چیپست اسنپدراگون ۸۳۵، با ۵ دقیقه شارژ، قادر به دریافت ۵ ساعت عمر باتری خواهند بود. کوالکام می گوید که سه ورژن ابتدایی فناوری یاد شده به آن کمک کرده اند تا امروز به سریع ترین متد شارژ سریع در صنعت دستگاه های هوشمند دست یابد.

لازم به اشاره است در حال حاضر بیش از ۱۰۰ موبایل مختلف توسعه یافته از سوی کمپانی هایی چون سامسونگ، ال جی، لنوو، زد تی ای و حتی گوگل به شارژ سریع کوالکام تجهیز شده اند. کوالکام می گوید که شارژ سریع 4، باتری موبایل ها را تا ۲۰ درصد سریع تر نسبت به قبل شارژ می کند و ضمن کاهش دمای ۵ درجه ای، تا ۳۰ درصد بیشتر در بهینه سازی عمر باتری تاثیر می گذارد. باید افزود که این فناوری همچنین از دو اتصال USB Type-C و USB-PD پشتیبانی می کند.

کوالکام در ادامه توضیحاتش افزوده که شارژ سریع ۴، از سومین ورژن الگوریتم INOV برای مدیریت همزمان دما و مصرف انرژی بهره خواهد برد. این تکنولوژی به تکنولوژی مورد بحث کمک خواهد کرد تا به صورت خودکار، میزان انتقال برق مناسب برای شرایط دمایی را انتخاب کند.

بعد از بروز وقایع مربوط به باتری های موبایل گلکسی نوت ۷، نگرانی های زیادی درباره دلیل انفجار فبلت پرچمدار سامسونگ به وجود آمد و کوالکام از همان زمان در تلاش بود تا روی امنیت و قابلیت های گوناگون شارژ سریع خود کار کرده و آنها را بهبود بدهد. حالا این کمپانی می گوید که هم اسمارت فون ها و هم آداپتورهای پشتیبانی کننده از شارژ سریع 4 در برابر دما و ولتاژهای بالا ایمن هستند.

کوالکام همچنین لایه محافظ دیگری نیز به تکنولوژی خود افزوده که از شارژ بیش از حد و تکرار آن در هر چرخه شارژ جلوگیری می کند. سنسورهایی نیز در چیپست ها و باتری ها قرار خواهند گرفت تا از خنک بودن دستگاه اطمینان حاصل شود. در نهایت باید افزود که چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ به همراه پشتیبانی از شارژ سریع ۴ قرار است در موبایل های هوشمند نیمه نخست سال آتی میلادی مورد استفاده قرار گیرد.

درخواست دمو   درخواست دمو