اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ اسنپ چت پیشنهاد ۴ میلیارد دلاری گوگل را نپذیرفت. دقیقاً در همان ماه و همان سال بود که فیسبوک نیز به اسنپ چت پیشنهاد ۳ میلیارد دلاری ارائه کرد که دوباره توسط سازندگان این شبکه اجتماعی خلاق و رو به رشد پذیرفته نشد.

اخبار سایت حساب رایان - اسنپ چت تبلور رشد چشمگیر یک استارت آپطی همین مدتی که اسنپ چت به پیشنهادات باورنکردنی کمپانی های بزرگ پاسخ منفی می داد، اعلام شد که شرکت اسنپ (تولید کننده سرویس اسنپ چت) به ارزش ۲۴ میلیارد دلار رسیده است. این موضوع به تنهایی سبب شد که اسنپ چت از واگذاری خود به گوگل و فیسبوک منصرف شده و برای حامیان مالی اش فرصت بهتری برای سرمایه گذاری و کسب سود فراهم کند.

اکنون که مدت ها از این ماجراها فاصله گرفته ایم، بیزنس اینسایدر با انتشار گزارشی مدعی شده که گوگل سال گذشته حاضر بوده حتی برای خریداری سرویس اسنپ چت، مبلغ باورنکردنی ۳۰ میلیارد دلار را بپردازد که این به تنهایی نشان دهنده ارزش بسیار بالای یک استارت آپ است.

به گفته برخی منابع آگاه مذاکرات میان گوگل و اسنپ چت پیش از برگزاری جلسات جذب سرمایه اسنپ صورت گرفته، نشست هایی که در نهایت ارزش کمپانی را به ۲۰ میلیارد دلار رساندند. البته ارزش شرکت مادر اسنپ چت این روزها به خاطر افت ناگهانی سهام به ۱۴ میلیارد دلار رسیده است. البته اسنپ شایعه پیشنهاد ۳۰ میلیارد دلاری گوگل را نادرست خوانده و تکذیب کرده است.

اسنپ چت میان نوجوانان و جوانان در سراسر دنیا طرفداران پر و پا قرصی دارد. اپلیکیشنی که به خاطر پیام های ناپدید شونده اش به شهرت رسید و سپس کپی برداری تمامی محصولات فیسبوک (از جمله اینستاگرام) از امکانات آن، نامش را بیشتر از گذشته بر سر زبان ها انداخت و خود بخود موجب شهرت هر چه بیشتر این پیام رسان شد.

درخواست دمو   درخواست دمو