راهکار ویژه مشاغل پیمانکاری

شرکت حساب رایان پارس یکی از موفق ترین شرکت های تخصصی انفورماتیک کشور با پشتوانه بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه طراحی و تولید نرم افزارهای اداری ، مالی و درآمد در طول سالهای فعالیت مستمر خود با همکاری مهندسین خبره انفورماتیک و کارشناسان مجرب امور مالی و مطالعه و شناخت بازار و بهره گیری از فناوری های نوین دنیا، نرم افزارهای کاربردی و یکپارچه را تولید و به بازار عرضه نموده است.
گستردگی محصولات ، خدمات و انعطاف پذیری بالا باعث کسب رتبه یک شورای عالی انفورماتیک کشور در زمینه تولید و پشتیبانی نرم افزارهای سفارش مشتری گردید.
دامنه مشتریان شرکت بسیاری از حوزه های فعالیت در کشور از جمله شرکت ها ، بانکها ، سازمان های دولتی و خصوصی و نیمه دولتی را در بر می گیرد.
حسابداری پیمانکاری در هر نوع قرارداد کوچک و پروژه ای بزرگ و چند ملیتی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. بر این اساس شرکت حساب رایان نرم افزار ویژه پیمانکاری را جهت این گروه از شرکت ها طراحی نموده است.
صنعت پیمانکاری از پیشینه ای به قدمت تاریخ بشر برخوردار می‌باشد. از زمان ساخته شدن اهرام در جوامع بشری گام به گام با تکامل بشری نضج یافته و سیر پیشرفت خود را داشته است.. حضور شرکتهای قدرتمند در امر مدیریت پروژه، ساختمان و نصب و همچنین دارای توان مالی و مهندسی بالا یکی از راه‌های اتمام سریعتر این پروژه‌ها و کمک به رشد اقتصادی کشور می‌باشد.
شرکت حساب رایان پارس ، دلایل موفقیت خود در عرصه تامین نرم افزار های مالی و اداری حوزه مشاغل پیمانکاری را ناشی از تقاط قوت زیر می داند:
 • محاسبه قیمت تمام شده به تفکیک پروژه و فازهای مختلف عملیاتی
 • امکان ایجاد کدینگ حساب ، کالا و پروژه ها بصورت ساختار درختی و N سطحی
 • امکان تبادل اطلاعات بین دفتر مرکزی و سایت پروژه به صورت ONLINE و OFFLINE
 • اتوماسیون کامل گردش اطلاعات بین واحدهای مختلف
 • محاسبه صورت وضعیت ، استهلاک پیش پرداخت ، پیگیری قرارداد ، ثبت تضامین و ...
 • امکان کنترل و آلارم اقلام مصرفی در هر پروژه
 • تهیه گزارشات جامع مدیریتی و امکان ذخیره با فرمتهای EXCEL ، XML و ...
 • امکان بودجه بندی عملیاتی برای پروژه های مختلف و تامین اعتبار
 • امکان دریافت گزارش منابع و مصارف در رابطه با هر پروژه و مقایسه با دوره های مالی مختلف
 • امکان ثبت اتوماتیک سند حقوق به تفکیک پروژه ها
 • امکان محاسبه استهلاک دارایی های سرمایه ای به تفکیک پروژه
 • ثبت و نگهداری رخدادهای سیستمی وابسته به هر کاربر


قابلیت های راهکار ویژه مشاغل پیمانکاری عبارتند از :
 

۱) محاسبه قیمت تمام شده به تفکیک پروژه و فازهای مختلف عملیاتی
به دلیل اهمیت محاسبه قیمت تمام شده پروژه برای مدیران ارشد سازمان جهت برنامه ریزی و تعیین سیاست های لازم ، نرم افزار محاسبان . نت با طراحی ساختار کدینگ حساب ها و پروژه ها و با توجه به ورودی و خروجی های مربوط به هر پروژه اقدام به محاسبه قیمت تمام شده هر پروژه می نماید . چنانچه شرکت دارای پروژه های متعددی باشد ، این محاسبات بصورت تفکیکی قابل ارایه خواهد بود.
۲) امکان ایجاد کدینگ حساب ، کالا و پروژه ها بصورت ساختار درختی و N سطحی
یکی از قابلیت های سیستم محاسبان . نت امکان طراحی و ایجاد کدینگ حسابداری و کالاهای انبار بدون محدودیت در سطوح مختلف می باشد به نحوی که کاربر می تواند بر اساس نیاز ، به صورت N سطحی کدینگ مورد نظرش را تعریف نماید . این مورد در تعریف پروژه ها نیز تعمیم داده شده و امکان تعریف ساختار پروژه ها به صورت درختی و N سطحی وجود دارد.
۳) امکان تبادل اطلاعات بین دفتر مرکزی و سایت پروژه به صورت ONLINE و OFFLINE
با توجه به اینکه معمولا بین دفتر مرکزی و سایت انجام پروژه فاصله مکانی وجود دارد ، یکی از دغدغه های مدیران نحوه ارتباط بین آن ها می باشد . شرکت حساب رایان برای حل این مشکل امکان ارتباط به صورت ONLINE را فراهم نموده است . علاوه بر آن امکان ارتباط OFFLINE و انتقال اطلاعات به دفتر مرکزی نیز وجود دارد .
۴) اتوماسیون کامل گردش اطلاعات بین واحدهای مختلف
به دلیل یکپارچگی سیستم ها امکان گردش کار و کارتابل گردانی در سیستم وجود دارد . با این امکان ضمن پیگیری کار در هر مرحله ، دیگر نیازی به سیستم های قدیمی و دستی وجود نخواهد داشت .
۵) محاسبه صورت وضعیت ، استهلاک پیش پرداخت ، پیگیری قرارداد ، ثبت تضامین و ...
در سیستم کنترل قرارداد ها محاسبه صورت وضعیت ، استهلاک پیش پرداخت ، پیگیری قرارداد در هر مرحله از انجام ، ثبت تضامین و آلارم های مربوطه در ارتباط با اتمام ، پیگیری ، تضامین ، مالی و ... قابل محاسبه و پیگیری می باشد . ضمن آن که محاسبه کسور و اضافات قانونی هر صورت وضعیت به صورت اتوماتیک قابل انجام می باشد . و نیز امکان صدور سند اتوماتیک پیش بینی شده است .
۶) امکان کنترل و آلارم اقلام مصرفی در هر پروژه
به جهت جلوگیری از خطای کاربری و نیز کنترل اقلام مصرفی در هر پروژه ، امکان کنترل و آلارم به کاربر در هنگام صدور حواله خروج از انبار در سیستم ایجاد شده است .
۷) تهیه گزارشات جامع مدیریتی و امکان ذخیره با فرمتهای EXCEL ، XML و ...
در نرم افزار محاسبان . نت برای تهیه گزارشات جامع از نرم افزار Crystal Report استفاده شده و امکان گزارش سازی مطابق درخواست کاربر در سیستم وجود دارد . ضمن آن که در کلیه گزارشات امکان ذخیره سازی با فرمت های Excel و Xml و ... وجود دارد . همچنین در تهیه گزارشات محدودیت تاریخی و دوره مالی وجود نداشته و کاربر می تواند در هر محدوده تاریخی به تهیه گزارش اقدام نماید . گزارش ماتریسی و مقایسه ای پروژه های مختلف بصورت سطری و ستونی نیز از گزارشات پر کاربرد سیستم می باشد .
۸) امکان بودجه بندی عملیاتی برای پروژه های مختلف و تامین اعتبار
در سیستم بودجه و اعتبارات ، امکان ثبت بودجه عملیاتی به تفکیک پروژه ها و تامین اعتبار و صدور اسناد مالی مربوطه در حسابداری و نیز گزارشات مربوطه پیش بینی شده است .
۹) امکان دریافت گزارش منابع و مصارف در رابطه با هر پروژه و مقایسه با دوره های مالی مختلف
در سیستم خزانه داری امکان تهیه گزارش منابع و مصارف در رابطه با هر پروژه و به تفکیک و امکان مقایسه با دوره های مالی مختلف پیش بینی شده است . ضمن اینکه امکان توزیع در فرم های دریافت و پرداخت ایجاد شده و کاربر می تواند جزییات دریافت و یا پرداخت انجام شده را مشخص نماید .
۱۰) امکان ثبت اتوماتیک سند حقوق به تفکیک پروژه ها
در سیستم حقوق و دستمزد محاسبان . نت علاوه بر ثبت اطلاعات کارگزینی افراد و امکان ورود اطلاعات کارکرد بصورت دستی و یا از دستگاه کارت ساعت ، تهیه فایلهای مربوط به دارایی و تامین اجتماعی و بانک و سایر امکانات مربوطه ، امکان صدور سند حقوق به تفکیک پروژه ها با توجه به Time Sheet پروژه در سیستم ایجاد گردیده است .
۱۱) امکان محاسبه استهلاک دارایی های سرمایه ای به تفکیک پروژه
در سیستم اموال امکان محاسبه استهلاک دارایی ها به تفکیک هر پروژه و صدور سند مربوطه در سیستم مالی وجود دارد . ضمن آنکه پیش بینی بیمه اموال ، بازرسی ، نقل و انتقال ، تغییر وضعیت و ... در سیستم انجام شده است.
۱۲) ثبت و نگهداری رخدادهای سیستمی وابسته به هر کاربر
از نکات کلیدی نرم افزار می توان به ثبت کلیه رخدادهای هر سیستم اشاره نمود . هر کاربری که در سیستم فعالیتی انجام دهد ( اعم از ایجاد ، اصلاح ، حذف ، گزارش گیری و ... ) در Log سیستم ثبت می شود که مدیر سیستم دسترسی مشاهده به آن را دارا می باشد .
درخواست دمو   درخواست دمو