هر سازمانی که با افکار عمومی سر و کار دارد، نیازمند ارائه تصویر روشنی از خود به جامعه است. نمایش چهره واقعی و شفاف موسسه به مشتریان از وظایف مهم هر سازمانی است و باید این درک به‌وجود آید که مشتریان صاحبان اصلی شرکت‌ها هستند و بدون وجود آنها سازمان و عملکرد موفق آن معنا نخواهد داشت، پس توجه به انتقادات و پیشنهادات امری ضروری تلقی خواهد شد.

صدای مشتری (Voice of the Customer)، تکنیک شنیدن سخنان، نظرات، پیام ها و به طور کلی بازخوردهای مشتری و تبدیل آن به نیازها و انتظارات وی است. در این تکنیک، کار با صدای مشتری آغاز می‌شود. مشتری، احساس و برداشت خود از محصول (کالا یا خدمات) را در قالب کلمات و جملات بیان می‌کند، سپس نیازهای واقعی وی با روش‌هایی خاص از درون درخواست‌های اولیه، استخراج می‌شوند که در ادامه و برای رسیدن به نتیجه مطلوب، باید آنها را به زبان تولید ترجمه کرد.

تکنیک صدای مشتری با مطالعه سنتی بازار، تفاوت‌هایی دارد. مطالعه بازار، روش مبتنی بر داده‌های عددی و استفاده از ابزار استدلال‌های آماری است؛ در حالی که صدای مشتری، روشی مبتنی بر داده‌های کلامی و استفاده از درک شهودی است. این روش، نه تنها نقش عمده‌ای برای شهود و احساس درونی قائل است بلکه از انعطاف بیشتری در مقایسه با دیگر روش‌ها برخوردار است. شرکت حساب رایان با استفاده از صدای مشتری تلاش می‌کند تا بتواند هر گونه پیشنهاد, انتقاد، اعلام عدم رضایت از کیفیت محصولات و یا نحوه ارائه خدمات همکاران ما در خدمات پس از فروش و یا سایر واحدها را با استفاده از این تکنیک استخراج کند تا بتواند خدماتی «شایسته مشتریان» گرامی خود ارائه دهد.


راه‌های ارتباط با واحد صدای مشتری

برای این منظور می‌توانید از طریق روش‌های زیر، درخواست خود را مطرح نمایید:

  • تکمیل فرم روبرو

  • ارسال ایمیل به این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • تماس با شماره 02187760

این اطمینان خاطر به شما داده می شود که در جهت حفظ کرامت و حقوق مصرف کننده عزیز ایرانی، مسئولین این شرکت به‌طور جدی به تمامی درخواست‌ها رسیدگی می‌نمایند و نتیجه آن را به مشتریان اعلام خواهند کرد تا در نهایت رضایت مشتریانی که به شرکت حساب رایان پارس اعتماد نموده‌اند را جلب نمایند.

User Icon