نرم افزار حسابداری تحت وب

نرم افزار حسابداری تحت وب (آنلاین) طی سال های اخیر محبوبیت ویژه ای بین حسابداران و مدیران مالی پیدا کرده. در واقع با فراگیر شدن اینترنت و افزایش ضریب نفوذ آن بین افراد جامعه، استفاده از سرویس های آنلاین و تحت وب نیز روز به روز بیشتر می شود. نرم افزارهای حسابداری نیز از این موج جدا نبوده و نیاز به استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب یا آنلاین برای کسب و کارها، سازمان ها و افراد حقیقی هر روز بیشتر می شود. دسترسی سریع و آسان مدیران و کارمندان بدون وابستگی به مکان و زمان به نرم افزار حسابداری مالی در شرایط امروز جامعه بسیار حائز اهمیت است؛ به خصوص که بتوان از منزل با کامپیوتر شخصی یا گوشی موبایل به سادگی و سریع با نرم افزار حسابداری تحت وب یا آنلاین کار کرد.

نرم افزار حسابداری تحت وب

ویژگی های نرم افزار حسابداری تحت وب

نرم افزار حسابداری تحت وب (سیستم حسابداری آنلاین) از ویژگی های قابل توجه و چشمگیری برخوردار است. این ویژگی ها موجب شده تا کسب و کارها به سرعت به سمت جایگزینی نرم افزارهای قدیمی خود با نسخه های تحت وب یا آنلاین حرکت کنند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • دسترسی به نرم افزار در هر زمان و از هر مکان
 • امنیت بهتر نرم افزار و داده ها
 • امکان ایجاد دورکاری برای کارمندان و مدیران
 • هزینه های نگهداری پایین تر نسبت به روش های قدیمی
 • امکان استفاده از سیستم های قدیمی یا خانگی برای کار با نرم افزار
 • سرعت بالاتر نرم افزار نسبت به نسخه های قدیمی
 • امکان اتصال سریعتر به سایر سرویس ها و نرم افزارهای تحت وب

ارسال درخواست جهت مشاهده رایگان دمو

تفاوت نرم افزار حسابداری تحت وب یا آنلاین با نرم افزار حسابداری تحت شبکه

نرم افزار حسابداری تحت وب از نظر امکانات و ویژگی های فنی مورد نیاز امور مالی و حسابداری تفاوتی با نرم افزار حسابداری تحت شبکه ندارد. مهم ترین تفاوت این نوع نرم افزارها در روش دسترسی و استفاده کاربران است. کاربران نرم افزارهای حسابداری تحت وب یا آنلاین، چه در محل شرکت و چه بیرون از سازمان، جهت استفاده از نرم افزار حسابداری از مرورگرهای وب مانند فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده می کنند. اما کاربران نرم افزارهای حسابداری تحت شبکه یا تک کاربره، تنها در محل کار و در زمان حضور پشت سیستم خود می توانند از نرم افزار استفاده کنند. در واقع دسترسی به نرم افزار حسابداری قدیمی یا تحت شبکه صرفا از طریق دسترسی به آن شبکه یا سیستم مقدور است.

تفاوت دیگر نرم افزار حسابداری تحت وب یا آنلاین با سایر انواع قدیمی تر خود، رابط کاربری یا ظاهر آن است. در طراحی و تولید نرم افزارهای حسابداری تحت وب، امکان استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز وجود دارد. در صورتیکه در نرم افزارهای قدیمی تر، زبان و ابزارهای مورد استفاده تعیین کننده ویژگی های فنی و ظاهری قابل پیاده سازی در نرم افزار هستند. لذا نرم افزارهای حسابداری قدیمی عموما ظاهری شبیه به هم و شبیه به نرم افزارهای استاندارد سیستم عامل ویندوز دارند. در صورتیکه نرم افزارهای تحت وب معمولا از ظاهری زیباتر و رابط کاربری دلچسب تر برخوردار هستند.

تفاوت قابل ملاحظه بعدی سیستم حسابداری تحت وب (آنلاین) با انواع قدیمی تر خود در امنیت نرم افزار است. منظور از امنیت نرم افزار حسابداری وب بیس، لزوما امن بودن بستر نگهداری داده ها و نرم افزار نیست و بحث امنیت بسیار فراتر و از جنبه های بیشتری مورد نظر و قابل توجه است.

امنیت نرم افزار حسابداری تحت وب یا آنلاین و نکات قابل توجه

بحث امنیت در نرم افزارهای مالی و اداری به خصوص نرم افزار حسابداری تحت وب، از جنبه های مختلفی قابل بررسی است. اهمیت این جنبه وقتی مهم تر می شود که با افزایش تهدیدات امنیتی روزافزون، به خصوص گسترش باجگیر ها (باج افزارها) و بدافزارهای ناشناس، کل داده های مالی یک کسب و کار ممکن است در کمتر از چند ثانیه به گروگان گرفته شده یا مورد سوء استفاده قرار گیرد. فروش داده های مالی سازمان ها و کسب و کارها در بازارهای سیاه نیز جنبه دیگر تهدیدهای روزافزون این حوزه است که به رقبا اجازه می دهد به داده های کسب و کارهای رقیب دسترسی داشته و از آن استفاده کنند. همچنین موجب لو رفتن اطلاعات خصوصی و فردی کلیه کاربران این سیستم ها می شود که آسیب جبران ناپذیری هم برای کاربران و هم برای سازمان یا شرکت مربوطه است. بنابراین امنیت نرم افزار حسابداری تحت وب از این زوایا دارای اهمیت است:

 • مدیریت سطوح دسترسی کاربران به داده ها و گزارشات
 • محدودیت در سطح دسترسی کاربران به امکانات و ویژگی های نرم افزار
 • امنیت داده های ذخیره شده
 • امنیت سیستم مورد استفاده در سطح کاربری
 • امنیت سرور میزبان نرم افزار
 • امنیت نرم افزار حسابداری تحت وب از نظر نفوذ و هک
 • امنیت نرم افزار حسابداری تحت وب از نظر رمزنگاری داده ها
 • امنیت نرم افزار از نظر دسترسی در بستر اینترنت و اینترانت
 • روش های اعتبارسنجی متنوع جهت ایمنی ورود به نرم افزار

رابط کاربری نرم افزار حسابداری تحت وب و سازگاری با ابزارهای مختلف کاربران

ویژگی قابل توجه نرم افزار حسابداری تحت وب، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در طراحی ظاهر و رابط کاربری آن است. اینکه کاربر یک نرم افزار بتواند با هر نوع سیستم یا گوشی در دسترس با نرم افزار حسابداری خود کار کرده و نیازهای کاری خود را برطرف کند حاصل این ویژگی است. رابط کاربری نرم افزار حسابداری تحت وب به حسابداری و مدیران مالی اجازه می دهد تا با استفاده از لپ تاپ، تبلت یا گوشی خود به راحتی امور مالی و حسابداری روزمره خود را انجام دهند.

داشتن ظاهر متناسب با هر ابزار و چینش فیلدها و دکمه ها بر اساس اندازه و نوع ابزار به کاربر اجازه می دهد بدون دغدغه و محدودیت با کیفیت یکسان از کاربری نرم افزار لذت ببرد. همچنین در صورت بروز مشکل برای کامپیوتر یا لپ تاپ کاربر، تا رفع مشکل می توان کار را با موبایل یا سیستم دیگری ادامه داد و انجام امور بابت بروز مشکلات سخت افزاری متوقف نمی شود.

هزینه های نرم افزار حسابداری تحت وب

برای استقرار نرم افزارهای مالی و حسابداری به روش های قدیمی و سنتی، نیاز به یک سرور مناسب و تامین زیرساخت های مربوطه است. نرم افزارهای جانبی دیگر برای مدیریت شبکه، ترافیک و اینترنت و انواع نرم افزارهای امنیتی نظیر ضد ویروس و فایروال و ابزارهای نظارتی نیز بصورت جدی نیاز است. هزینه بسیاری از این بسترهای سخت افزاری و نرم افزاری با توجه به نیاز به اصل بودن لایسنس های مربوطه معمولا قابل توجه است و هزینه تمام شده بستر مورد نیاز برای استقرار را قابل توجه می کند.

اما برای استقرار نرم افزار حسابداری تحت وب می توان از سرویس های آماده و مورد تایید مراکز داده ها استفاده کرد. از آنجا که مراکز داده ها تعدد مشتری دارند و هزینه تامین لایسنس ها و نرم افزار روی کلیه مشتریان سرشکن می شود، هزینه های تهیه بستر میزبانی نرم افزار حسابداری تحت وب به میزان قابل توجهی کمتر است. ارتقاء سخت افزار، ترافیک و پهنای باند نیز در مراکز داده ها بسیار ارزان تر و سریع تر است و در صورت نیاز می توان بر اساس نیاز و میزان استفاده اقدام به خرید کرد و نیازی به تهیه سخت افزار گران برای کمترین ارتقاء نیست.

بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب

بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب نرم افزاری است که توسط شرکت های باسابقه تولید شده و از پشتیبانی های لازم برخوردار باشد. همچنین داشتن انواع گواهینامه های امنیتی از مراجع دارای صلاحیت از نکات مهمی است که برای مشتریان و کاربران نرم افزار اهمیت ویژه ای دارد. کسب و کارها در هر مقیاسی و فعال در هر زمینه ای، به نرم افزار حسابداری و مالی تحت وب یا آنلاین نیاز دارند. شرکت ها و اشخاص حقیقی همواره به دنبال شناسایی بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب برای کسب و کار خود هستند. بنابراین داشتن هر گواهینامه یا مدرکی که اعتبار شرکت تولید کننده و نرم افزار را نزد مشتری افزایش دهد، حائز اهمیت است.

بنابراین شناسایی و انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب دارای نکات زیاد و مهمی است که از نگاه تولید کننده (فروشنده) نرم افزار و مصرف کننده (خریدار) نرم افزار قبلا در مقالات تخصصی به آن پرداخته شده و دقت به این نکات به استفاده کننده از نرم افزار حسابداری تحت وب (آنلاین) در انتخاب صحیح بسیار کمک می کند. لازم به توضیح است که ارائه پشتیبانی سریع و مداوم و خدمات پس از فروش پیوسته و صحیح به کاربر نرم افزار، تجربه استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب را برای مصرف کننده متمایز می کند که این ویژگی یکی از نقاط قوت و برجسته شرکت حساب رایان پارس است.

کاربران و مشتریان نرم افزار حسابداری تحت وب

ممکن است برای مخاطبان این سؤال ایجاد شود که چه کسب و کارها، سازمان ها، شرکت ها یا افرادی بهتر است از نرم افزار حسابداری تحت وب استفاده کنند؟ در جواب این سؤال باید گفت که هر کسب و کاری اعم از فردی یا سازمانی، مشتری و کاربر نرم افزار حسابداری تحت وب است. وقتی در یک کسب و کار گردش مالی وجود داشته باشد، آن کسب و کار نیازمند استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب یا آنلاین است.

برای آشنایی بیشتر، به برخی از کسب و کارها و مشتریان نرم افزارهای حسابداری تحت وب یا آنلاین اشاره می کنیم تا گستردگی نیاز به استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب را نشان دهیم:

 • کلیه شرکت های خصوصی، نیمه خصوصی و دولتی
 • شرکت های تولید کننده و صنعتی بزرگ و کوچک
 • هلدینگ ها و شرکت های چندمنظوره بزرگ
 • سازمان های دولتی، بانک ها و نهادها
 • وزارتخانه ها و سازمان های زیرمجموعه
 • ادارات دولتی و سازمان های وابسته
 • تعاونی ها و مؤسسات مالی و اعتباری
 • شهرداری ها و سازمان های زیرمجموعه
 • کسب و کارهای خدماتی
 • شرکت های حمل و نقل
 • استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا

افتخارات شرکت حساب رایان پارس

 • دارای رتبه یک شورای عالی انفورماتیک کشور در ۳ حوزه
 • قیمت بسیار مناسب فروش نرم افزار و بهای خدمات آموزش و استقرار،‌ بو‌می‌سازی و خدمات پشتیبانی
 • دریافت تندیس و کسب گواهی نامه ملی رعایت حقوق مصرف کننده در شش سال پیاپی از ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان
 • دریافت تندیس و کسب گواهی نامه شرکت برتر نرم افزاری در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ از وزارت صنعت و معدن و تجارت
 • بهره گیری از توان تخصصی کارشناسان مجرب IT و امور مالی کسب کارهای مختلف درجهت شناخت وضعیت موجود و اتخاذ مناسب ترین روش برای رفع مشکلات قبلی،‌ کانورت اطلاعات، راه اندازی و استقرار کامل نرم افزار در کوتاه ترین زمان ممکن
 • دارای مجوز از دیوان محاسبات کشور و وزارت امور اقتصاد و دارائی
 • طراحی ۳۵ محصول متفاوت در حوزه‌های مالی، لجستیک، اداری، منابع انسانی جهت کسب کارهای متنوع
 • دارای پروانه بهره برداری تولید نرم افزار از وزارت صنعت، معدن و تجارت
 • بیش از ۳۸۵۰۰۰ کلاینت و کاربر در سراسر کشور
 • بیش از ۶۰۰ پایگاه شهری در سراسر کشور

کلیه شرکت‌ها ‌می‌توانند با تکمیل فرم درخواست دمو، جلسه ای را با دپارتمان فروش در خصوص قابلیت‌ها و امکانات محاسبان داشته باشند.

شماره تماس دپارتمان فروش: ۸۷۷۶۰ (داخلی ۲۲۵) و یا شماره همراه (۰۹۱۹۹۹۸۷۱۳۸)

ارسال درخواست جهت مشاهده رایگان دمو