نرم افزار حسابداری خدماتی چیست

شرکت‌هایی که ارائه دهنده خدمات هستند در جهت مدیریت امور مالی مجموعه شان به نرم افزار حسابداری خدماتی نیاز دارند. مدیران شرکت‌های خدماتی، جهت تعیین اهداف و برنامه ریزی در جهت آن، باید از بهترین نرم افزار خدماتی استفاده کنند. نرم افزار حسابداری خدماتی می‌تواند در سریع ترین زمان ممکن گزارشات جامع و کاملی را در اختیار هیئت مدیره شرکت‌ها قرار دهد. استفاده از نرم افزار خدماتی باعث سهولت در انجام عملیات و فرایند سازمانی، دریافت اطلاعات صحیح و دقیق در کوتاه ترین زمان و کاهش خطای انسانی می‌شود.

گپ و گفت رادیو رایان با آقای اصانلو - چالش شرکت‌های‌ خدماتی و راهکار آن (1)

ارسال درخواست جهت مشاهده رایگان دمو

شرکت‌های خدماتی و انواع آن

شرکت‌های خدماتی شرکت‌هایی هستند که ماهیت اصلی آن‌ها ارائه خدمت به افراد جامعه می‌باشد. امروزه با توجه به وضعیت موجود در جامعه و تکنولوژی این شرکت‌ها مورد استقبال قرار گرفتند. البته این دسته بندی مربوط به نوع خدماتی هست که افراد در جامعه، بر حسب نیازشان از این سازمان‌ها دریافت می‌کنند. این شرکت‌ها با توجه به گستردگی فعالیتی که دارند به انواع مختلفی از جمله: شرکت‌های خدماتی عمومی، تعاونی و خصوصی تقسیم بندی می‌شوند که به آنها اشاره خواهیم نمود.

شرکت‌های خدماتی عمومی

شرکت‌هایی که امور مربوط به ارائه خدمات به عموم افراد جامعه را دارند در این دسته قرار می‌گیرند.

شرکت‌های تعمیراتی مانند تعمیر لوازم خانگی، شرکت‌های خدمات نظافتی مانند قالیشویی، شرکت‌های ارائه خدمات طبخ مانند پخت و پز برای مهمانی‌ها و مراسم، از این دسته از شرکت‌های خدماتی می‌باشند.

شرکت‌های خدماتی تعاونی

 نوع فعالیت این شرکت‌ها بر اساس برنامه‌های وزارت تعاون مشخص می‌گردد و به سازمان‌ها وابسته هستند همچنین به مجوز‌هایی از سمت شهرداری نیاز دارند. امور حمل و نقل مربوط به اداره امور حمل و نقل، تعاونی اتوبوسرانی، شرکت‌های خدماتی فضای سبز شهری، بازیافت و شرکت‌های زیبا سازی از جمله شرکت‌های تعاونی می‌باشند.

شرکت‌های خدماتی تامین نیروی انسانی:

جذب و تامین نیروی انسانی و تعاونی مصرف کارکنان از این نوع شرکت‌ها می‌باشند.

شرکت‌های خدمات سلامت و درمان:

به شرکت‌های مربوط به سلامت و بهداشت مانند واکسیناسیون عموم میتوان اشاره نمود.

 شرکت‌های تعاونی:

شامل تعاونی کشاورزی و روستایی، صنایع دستی و پرورش ماهی، زنبور عسل و... هستند.

سایر شرکت‌ها:

شرکت‌های ارائه دهنده نرم افزار، شرکت‌های ارائه دهنده مشاوره به سازمان‌ها و ارگان‌ها جزو سایر شرکت‌های خدماتی می‌باشند.

 شرکت‌های خدماتی خصوصی

شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند و به هیچ ارگان و سازمانی وابسته نیستند ولی مجوز‌های مربوط به شروع کار را اخذ نمودند. مانند:

 • شرکت‌های خصوصی ارائه دهنده اینترنت
 • شرکت‌های آرایشی و بهداشتی
 • شرکت‌های خدمات پس از فروش محصولات
 • شرکت‌های تاسیساتی و برودتی
 • شرکت‌های خدماتی بازرسی و استاندارد

نرم افزار حسابداری

تمامی‌شرکت‌ها اعم از شرکت‌های خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی و تولیدی با توجه به گستردگی فعالیتشان نیاز به نرم افزار حسابداری دارند. با وجود نرم افزار حسابداری اطلاعات و داده‌های مجموعه به صورت یکپارچه، دقیق و لحظه ای در دسترس مدیران شرکت‌های خدماتی قرار میگیرد. نرم افزارهای مالی و حسابداری از اصلی ترین و مهم ترین نیازهای شرکت‌ها و حسابداران مالی می‌باشند که با استفاده از این نرم افزارها هزینه‌های سازمان‌ها کاهش می‌یابد و خطاهای محاسباتی و انسانی به حداقل می‌رسد. این نرم افزار‌ها کمک می‌کنند تا مدیران با گزارشات به روز، برنامه ریزی بی نظیری جهت دستیابی به اهداف سازمان‌ها داشته باشند.

گپ و گفت رادیو رایان با آقای اصانلو - چالش شرکت‌های‌ خدماتی و راهکار آن (2)

حسابداری شرکت خدماتی

حسابداری شرکت خدماتی به مجموعه ای از فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در یک دوره مشخص و معین تمام اطلاعات و داده‌های مالی سازمان‌های ارائه دهنده خدمات را بصورت دقیق و منظم ثبت می‌نمایند. طبقه بندی تمام اطلاعات و رویدادهای مالی و ارائه گزارشات با سرعت بالا با توجه به فعالیت‌های خدماتی صورت گرفته در سازمان‌های خدماتی، از جمله مواردی هست که در حسابداری شرکت خدماتی پیگیری می‌شود. مجموعه‌هایی از فعالیت‌ها که در آن ستون‌های بدهکار و بستانکار از دفتر روزنامه با ستون‌های حساب معین در تراز آزمایشی در هنگام مقایسه، برابر هستند. برای انجام حسابداری شرکت خدماتی از نرم افزار حسابداری خدماتی استفاده می‌گردد. در شرکت‌هایی که به دنبال بهره‌وری هستند؛ از راهکار خدماتی که متخص این حوزه هست استفاده می‌شود.

فعالیت‌های دوره مالی

 حسابدار خدماتی می‌بایست اسناد و مدارک تمام امور و فعالیت‌هایی که درطول یک دوره مالی انجام می‌شود را جمع آوری کند. حسابداران می‌بایست توجه کافی نسبت به اسناد و مدارک غیر واقعی که جهت محرومیت و معافیت مالیاتی هست را داشته باشند. پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی جمع آوری شده در نرم افزار حسابداری خدماتی، ثبت سند حسابداری خدماتی توسط حسابدار انجام می‌شود. پس از تایید آن در دفتر کل و در نهایت در دفتر معین ثبت می‌گردد.

فعالیت‌های پایان هر ماه

تمام فعالیت‌هایی که می‌بایست در پایان هر ماه صورت گیرد و به ماه بعد انتقال پیدا نکند از وظایف حسابدار خدماتی می‌باشد. در پایان هر ماه حسابدار خدماتی بررسی و مقایسه دقیق جهت برابری حساب‌های کل و معین و مانده حساب بدهکار و بستانکار را انجام می‌دهد. مانده گیری از داده‌های دفتر کل با تراز آزمایشی دو ستونی در نرم افزار حسابداری خدماتی و جمع ستون بدهکار و بستانکار در حساب سرفصل منتخب صورت می‌گیرد.

فعالیت‌های پایان دوره مالی

عملیاتی که منجر به بستن حساب‌ها در سال مالی می‌شود؛ جزو فعالیت‌های پایان دوره مالی می‌باشد. در این مرحله اقدامات اصلاحی جهت تراز آزمایشی صورت گرفته که منجر به تهیه صورت سود و زیان، ترازنامه حسابداری و تراز اختتامیه می‌گردد. بستن حساب‌های دائمی‌و موقت از فعالیت‌های پایان دوره مالی می‌باشد. تمامی‌موارد فوق الذکر را می‌توان در یک نرم افزار حسابداری خدماتی به راحتی انجام داد.

صورت‌های مالی در نرم افزار حسابداری خدماتی

در توسعه کسب و کار‌ها و تصمیم گیری مدیران، تهیه و تنظیم صورت‌های مالی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در تهیه صورت‌های مالی شرکت‌های خدماتی؛ اطلاعات مالی سازمان‌های خدماتی شامل شرایط دارایی‌ها و بدهی‌های سازمان در یک زمان مشخص، می‌باشد. تهیه صورت‌های مالی که بر اساس مفروضات حسابداری می‌باشد؛ به شفاف سازی و افزایش قدرت تصمیم گیری در سازمان‌های خدماتی کمک می‌نماید. در نرم افزار حسابداری خدماتی ترازنامه حسابداری، صورت‌های جریان نقدی و صورت سود و زیان در یک دوره مشخص تهیه می‌گردد.

دسته بندی کدینگ‌ها در نرم افزار حسابداری خدماتی

کدینگ حسابداری در تمام شرکت‌ها با توجه به زمینه فعالیت خدماتی، بازرگانی، تولیدی، پیمانکاری و سلیقه مدیر یا معاون مالی قابل تعریف و دسته بندی می‌باشد. کدینگ حسابداری در نرم افزار حسابداری خدماتی در بسیاری مواقع مشابه کدینگ در نرم افزار حسابداری پیمانکاری و بازرگانی می‌باشد و تفاوت چندانی ندارد. با این وجود سلیقه حسابدار یا مدیر مالی در این طبقه بندی حائز اهمیت می‌باشد. البته در اکثر شرکت‌های نرم افزاری کدینگ حسابداری به صورت پیش فرض با توجه به حوزه فعالیت و صنعتشان ارائه می‌گردد. کدینگ حسابداری شرکت‌های خدماتی می‌تواند در 3 سطح گروه، کل، معین به همراه تفصیل شناور با 3 سطح درختی باشد.

بهترین روش برای حسابداری خدماتی با نرم افزار حسابداری خدماتی

با وجود اینکه شرکت‌های خدماتی از قوانین موجود در سازمان‌ها پیروی می‌کنند و حسابداری آن براساس مفروضات حسابداری پیش میرود؛ مدیران شرکت‌های خدماتی می‌توانند با استفاده از نرم افزار حسابداری خدماتی به اطلاعات یکپارچه جهت برنامه ریزی کارآمد، در راستای اهداف سازمان دست یابند. از این رو بهترین روش برای حسابداری خدماتی، آموزش حسابداران خدماتی و به کارگیری بهترین نرم افزار حسابداری خدماتی و یکپارچه مالی می‌باشد. روش‌های حسابداری جایگاه شرکت‌ها را در بازار مشخص و روند صحیح حرکت شرکت‌های خدماتی و همچنین گزارشات منظم و سریع را مشخص می‌سازند.

چالش‌های شرکت‌های خدماتی

تمام فعالیت‌ها و اقداماتی که در سطح کشور رخ می‌دهد همچنین وضعیت اقتصادی کشور در کسب و کار‌ها تاثیر گذار می‌باشد. از چالش‌های شرکت‌های خدماتی، محدودیت‌هایی است که باعث کاهش رفت و آمد در شرکت‌های خدماتی می‌گردد. از آنجا که بابت شرکت‌های خدماتی نیاز به سرمایه زیاد و تحصیلات عالی نمی‌باشد و با سرمایه کم هم می‌توان شرکت خدماتی تأسیس نمود. رقابت در ارائه، تنوع و کیفیت خدمات بسیار زیاد را می‌توان از چالش‌های شرکتی حساب نمود. این شرکت‌ها همان طور که از نامشان پیداست برای خدمت رسانی تشکیل می‌شوند؛ باید خدماتشان جلب رضایت مشتریان را داشته باشد. از چالش‌های دیگر این شرکت‌ها انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری خدماتی است که نیاز به شناخت دقیق ویژگی‌های مورد نیاز در شرکت‌های خدماتی و امکانات نرم‌ افزارهای حسابداری خدماتی دارد.

حقوق و دستمزد در شرکت‌های خدماتی

از موارد مهم در شرکت‌ها دستیابی به آرشیو اطلاعات پرسنلی، احکام کار گزینی، محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل شان می‌باشد. یکی از هزینه‌هایی که در تمام شرکت‌ها با آن سرو کار دارند هزینه‌های مرتبط به حقوق و دستمزد پرسنل می‌باشد. حقوق و دستمزد در شرکت‌های خدماتی امکان مقایسه و بررسی هزینه‌های دقیق دستمزد پرسنل با توجه به بودجه در نظر گرفته و میزان دستمزد و ساعات کار اصلی و استاندارد را فراهم می‌کند. در اغلب سازمان‌ها با تعداد پرسنل حدود 5-10 نفر به صورت اکسلی و سنتی محاسبه دستمزد پرسنل را انجام می‌دهند. برای تعداد پرسنل بیش از 10 نفر از سیستم‌های یکپارچه نرم افزار حسابداری خدماتی و نرم فزار‌ کارگزینی و حقوق و دستمزد استفاده می‌شود.

استفاده از راهکارها در نرم افزار حسابداری خدماتی

در شرکت‌های خدماتی سعی بر این است که کاربران و مدیرانشان بتوانند عملیات شرکت شان را با به کارگیری نرم افزار حسابداری خدماتی مدیریت کنند. برخی از این رهکارها به شرح زیر می‌باشد:

 • مدیریت وضعیت بدهکاری و بستانکاری حساب‌ها
 • مدیریت نقدینگی و موجودی بانک‌های سازمان‌های خدماتی
 • مدیریت مانده حساب و اعتبار مشتریان خدماتی
 • صدور پیش فاکتور و فاکتور جهت کالاهای شرکت‌های خدماتی
 • گروه بندی و طبقه بندی خدمات شرکت‌های خدماتی
 • دریافت گزارشات مدیریتی و لحظه ای در شرکت‌های خدماتی

بهترین نرم افزار حسابداری خدماتی

با توجه به ازدیاد شرکت‌های خدماتی و رقابت تنگاتنگ بین آن‌ها، پیشنهاد می‌شود شرکت‌های خدماتی نرم افزاری را انتخاب کنند که تفاوتی محسوس نسبت به شرکت‌های دیگر داشته باشد. با این کار میتوانند مزیت رقابتی پایدار ایجاد نمایند. در همین راستا یکی از مطمئن ترین راه‌های انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری خدماتی اعتماد به برندهای معتبر و خوشنام در این زمینه ست. علاوه بر اعتبار برند، به‌روز بودن و داشتن قابلیت‌های کلیدی مثل یکپارچه سازی از سایر ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری خدماتی می‌باشد.

شرکت حساب رایان پارس با ارائه نرم افزار حسابداری خدماتی محاسبان می‌تواند در ثبت اطلاعات یکپارچه به کاربران و حسابداران و همچنین ارائه گزارشات لحظه ای و دقیق به مدیران کمک نماید. حساب رایان امکان استفاده از نرم افزار را برای تمامی‌شرکت‌های خدماتی فراهم می‌سازد.

ویژگی‌های امکانات راهکار حسابداری خدماتی حساب رایان

ارائه خدمات به مشتریان و رضایتشان در شرکت‌های خدماتی از مهم ترین امور محسوب می‌شود. شرکت حساب رایان با استفاده از نرم افزارهای یکپارچه مالی و اداری محاسبان، راهکار اختصاصی خود در حوزه خدمات را به فعالین این حوزه ارائه می‌دهد تا بتوانند با استفاده از این راهکار، فرآیندهای کسب و کار خود را بهبود دهند. لازم به ذکر می‌باشد که شرکت حساب رایان با توجه به ارائه خدمات در سازمان‌های مختلف، موفق به کسب رتبه یک در ارائه خدمات و پشتیبانی توسط سازمان نظام صنفی بین شرکت‌های نرم افزاری می‌باشد. در ادامه به برخی از ویژگی‌های راهکار خدماتی اشاره می‌نماییم:

 • ارائه و تهیه صورتحساب هر شخص متناسب با هر پروژه در نرم افزار مالی
 • امکان صدور پیش فاکتور و فاکتور خدمات در سیستم فروش
 • مدیریت وجوه نقد و نقدینگی شرکت در نرم افزار خزانه داری (دریافت و پرداخت)
 • محاسبه ی حقوق و دستمزد پرسنل مربوط به خدمات با سیستم منابع انسانی
 • تنظیم و تهیه فرآیندهای خرید در کل سازمان با نرم افزار خرید و تدارکات
 • امکان ثبت قراردادها و صورت وضعیت و امور مربوط به پیگیری هر قرارداد با استفاه از سیستم کنترل قرارداد
 • بهبود فرآیندهای سازمانی در شرکت‌های خدماتی با استفاده از سیستم فرآیند ساز

نرم افزار حسابداری خدماتی محاسبان

نرم افزار حسابداری خدماتی محاسبان به شما کمک می‌کند تا بتوانید سرفصل‌های حسابداری خدماتی را با کدینگ درختی و 3 تفصیلی شناور تعریف نمایید. همچنین با دسترسی به اطلاعات یکجا و یکپارچه برنامه ریزی را جهت اهداف سازمانی داشته باشید. قابلیت ارتباط با شرکت‌ها یا سایت‌هایی که نیاز به وب سرویس دارند را برای شما فراهم می‌سازد. نرم افزار حسابداری خدماتی محاسبان امکان شخصی سازی و بومی‌سازی را با توجه به درخواست‌های مشتریان ارائه می‌نماید. آنچه که محاسبان را از دیگران متمایز می‌کند عبارت است از:

 • امنیت اطلاعات(استفاده از بانک اطلاعاتیSQL و دارای قفل سخت افزاری و نرم افزاری)
 • یکپارچکی اطلاعات(ارتباط تمام سیستم‌ها با هم و ثبت سند اتوماتیک)
 • کاربردی برای شرکت‌های( بزرگ و متوسط و کوچک)با حجم کاری بالا
 • به روز رسانی و اضافه شدن قابلیت‌های جدید متناسب با نیاز شرکت‌ها
 • تنوع در سیستم و انتخاب زیر سیستم مورد نیاز هر شرکت
 • داشتن قابلیت ارائه وب سرویس و لینک با دیگر نرم افزارها
 • ارائه خدمات به مشتریان و قابلیت رهگیری درخواست‌ها توسط سامانه Ticketing
 • منعطف در قراردادهای فروش و پشتیبانی
 • سهولت کاربری و مشابه بودن فرم‌های تمام زیر سیستم‌ها
 • دریافت گزارشات مدیریتی لحظه‌ای جامع و کامل
 • تیم استقرار و راه اندازی با تجربه جهت پیاده سازی سیستم‌ها و فرایندهای سازمانی مشتریان
 • ارتباط با سایر سیستم های محاسبان از جمله: خزانه داری، خرید و فروش، حقوق و دستمزد، امور قراردادها

افتخارات شرکت حساب رایان پارس

 • دارای رتبه یک شورای عالی انفورماتیک کشور در ۳ حوزه
 • قیمت بسیار مناسب فروش نرم افزار و بهای خدمات آموزش و استقرار،‌ بو‌می‌سازی و خدمات پشتیبانی
 • دریافت تندیس و کسب گواهی نامه ملی رعایت حقوق مصرف کننده در شش سال پیاپی از 1395 تا 1400 از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان
 • دریافت تندیس و کسب گواهی نامه شرکت برتر نرم افزاری در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ از وزارت صنعت و معدن و تجارت
 • بهره گیری از توان تخصصی کارشناسان مجرب IT و امور مالی کسب کارهای مختلف درجهت شناخت وضعیت موجود و اتخاذ مناسب ترین روش برای رفع مشکلات قبلی،‌ کانورت اطلاعات، راه اندازی و استقرار کامل نرم افزار در کوتاه ترین زمان ممکن
 • دارای مجوز از دیوان محاسبات کشور و وزارت امور اقتصاد و دارائی
 • طراحی 35 محصول متفاوت در حوزه‌های مالی، لجستیک، اداری، منابع انسانی جهت کسب کارهای متنوع
 • دارای پروانه بهره برداری تولید نرم افزار از وزارت صنعت، معدن و تجارت
 • بیش از ۳۸۵۰۰۰ کلاینت و کاربر در سراسر کشور
 • بیش از ۶۰۰ پایگاه شهری در سراسر کشور

کلیه شرکت‌ها ‌می‌توانند با تکمیل فرم درخواست دمو، جلسه ای را با دپارتمان فروش در خصوص قابلیت‌ها و امکانات محاسبان داشته باشند.

شماره تماس دپارتمان فروش: ۸۷۷۶۰ (داخلی ۲۲۵) و یا شماره همراه ۰۹۱۹۹۹۸۷۱۳۸

ارسال درخواست جهت مشاهده رایگان دمو